Tekirdağ'dan 160 öğrenci

Tekirdağ'dan 160 öğrenci
2008 yılında başlayan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell'in işbirliğinde gerçekleştirilen "Gönül Köprüsü" Projesi kapsamında Tekirdağ'ın ilçelerinden ilimize 160 öğrenci 8 idareci geldi.

2008 yılında başlayan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell'in işbirliğinde gerçekleştirilen 'Gönül Köprüsü' Projesi kapsamında Tekirdağ'ın ilçelerinden ilimize 160 öğrenci 8 idareci geldi.
Türkiye'nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmelerini, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmalarını hedeflendiği 'Gönül Köprüsü', çocukların yaşadıkları şehirden farklı bir şehirde akranlarıyla buluşmasını, kendilerini ve farklı şehirlerden gelen yaşıtlarını tanımalarını, sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklere katılarak hayatları boyunca unutamayacakları deneyimler yaşamasını sağlıyor.
Proje kapsamında Ülkemizde 3 yılda toplam 130 bin öğrenci Gönül Köprüsü gezilerine katılmış olup, projenin 4. yılında Türkiye'nin dört bir yanından 10 bin öğrenci, 19 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında 5'er günlük turlara katılarak yeni deneyimler yaşama fırsatına kavuşuyor.
İlimize gelen kafile grubu Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelen sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinden sonra Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
Tekirdağ bölgesinde çalıştığını ve oraların güzelliklerinden bahseden Vali Kenan Çiftçi; “Ben, Gönül Köprüsü projesini takdir ediyorum. Bu tür hareketlerin olmasını çok arzu ediyorum. Bu vesileyle bütün iller birbirine gidip gelmeli, tarihten bu yana yapılan farklı şeyler var. Özellikle Sosyal Bilimlerde, kıyaslama modeli, Bencmarking diyoruz. Siz bir başka yeri göreceksiniz ve bölgenizde uygulayacaksınız, sizin güzelliklerinizi başka birisi görecek ve onlarda onu uygulamaya başlayacaklar” dedi.
Kütahya'nın zenginliklerinden bahseden Vali Çiftçi, Kütahya Kalesi, Aizanoi, yöresel kıyafetler, çini ve seramikten bahsederek buralarla ilgili çeşitli örnekler verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com