Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi
Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Polisevi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Kayaoğlu, Asayiş Büro Amiri Adem Tuncel, Gazi Polis Merkezi Amiri Fatih Bölükbaşı, Kapaklı Polis Merkezi Amiri Mehmet Bedir, Asayiş Büro Amir Yardımcısı Bülent Dinç, Baş Polis memuru Seçkin Tali ile İlçe ve Beldelerde görev yapan mahalle muhtarları katıldı.
 
Düzenlenen toplantının muhtarlarla tanışmaya yönelik düzenlendiğini belirten İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, tanışma vesilesiyle de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanabilecek hırsızlık ve kalpazanlık olaylarına karşı uyarılarda bulundu. Sıkıntısı yada derdi olan vatandaşların ilk olarak muhtarlara başvurduğunu belirten Kocabıçak, “muhtarlarımız her daim vatandaşımızla iç içe oldukları için sıkıntılarla daha çok karşılaşıp çözüm bulma yolunda yardımcı olurlar. Bu bağlamda muhtarlarımız bizler için her zaman daha önemli olmuşlardır” dedi.

Olası hırsızlık ve kalpazanlık olaylarına da değinen Murat Kocabıçak, “Banknotlarda yaşanan en büyük sıkıntı güvenlik önlemlerinin tam olarak bilinmemesinden kaynaklanıyor. Kabartma baskı, holografik şerit folyo, renk değiştiren şerit, emniyet şeridi, filigran, bütünleşik görüntü, mikro yazı, mini yazı, banknotlar arasındaki boyut farkı ve renklendirilmiş banknot kağıtları bilindiği takdirde hiçbir vatandaşımızın sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
 
Kurban Bayramında yaşanan olumsuzluklara da dikkat çeken İlçe Emniyet Müdürü Kocabıçak, “kurban bayramı süresince en çok hayvan satıcıları mağdur duruma düşüyor. Amacımız yaklaşan Kurban bayramı öncesinde kurban satıcılarını bilgilendirmek ve uyarmak olacaktır. Ne olursa olsun hayvanlar başıboş bırakılmamalıdır. Satış yeri yada ahırlarda vatandaşlarımız mümkün olduğunca alarm sistemi taktırsınlar ki olası bir olayda caydırıcı özelliği taşısın. Diğer yandan hayvan barınakları için özel güvenlik görevlisi güvenilir kişilerden seçilmeli ve işaretleri silinmiş, kaydı yapılmamış hayvanlar alınmamalıdır” açıklamasında bulundu.
 
 Murat Kocabıçak, konuşmasının sonunda ise olası bir olayda vatandaşların vakit kaybetmeden 115 Polis ihbarı aramaları gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hırsızlık olayları genellikle 24.00-06.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Diğer saatlerde olduğu gibi bu saatlerde tedbirler biraz daha artırılmalıdır. Hırsızlar köylere pazarlamacı, avcı, tüccar, seyyar satıcı kılığında gelebilirler. Bu tür kişilerle karşılaşıldığında da vakit kaybetmeden 155 polis imdat aranarak Emniyet Müdürlüğümüze haber verilmelidir”(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com