Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuruluyor

Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuruluyor

Bakanlar Kurulu Kütahya'da “Kütahya Dumlupınar Tasarım Teknoloji Geliştirme Bölgesi”nin  kurulmasına karar verdi.
Bakanlar Kurulu'nun bazı alanlarda  Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmasına, bazı alanların Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edilmesine ve bazı Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin sınırlarında değişiklik yapılmasına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Kütahya Dumlupınar Tasarım Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulacak. Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin sınırları genişletilirken, Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi alanında değişiklik yapılacak.
Teknoloji Geliştirme Bölgesi, akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği bir yapı oluşturuyor. Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yüksek teknoloji kullanan veya yeni teknolojilere yönelik firmalar, belirli bir üniversite, yüksek teknoloji enstitüsü ya da AR-GE merkezinin olanaklarından yararlanarak teknoloji veya yazılım üretmek, teknolojik bir buluşu ticari bir ürün veya hizmet haline dönüştürmek için faaliyet gösteriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com