Teknolojiye ayak uydurmalı

Teknolojiye ayak uydurmalı
Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nın tamamen yanarak kül olmasının ardından açıklama yapan Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, Kütahya'nın sanayi alanında büyüdüğünü, buna paralel olarak aci

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nın tamamen yanarak kül olmasının ardından açıklama yapan Kütahya Genç İş Adamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, Kütahya'nın sanayi alanında büyüdüğünü, buna paralel olarak acil durum teşkilatlarının da araç ve gereçlerini teknolojiye uygun olarak güncellemesi gerektiğini vurguladı.
Kütahya Genç İş adamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı Ahmet Volkan Turgut, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nın tamamen yanarak kül olmasından önemli dersler çıkartılması gerektiğini belirterek, 'Kütahya sanayi alanında büyüyor ve buna paralel olarak acil durum teşkilatlarının da araç ve gereçlerini güncellemesi gerekiyor' dedi.
Turgut yaptığı açıklama, Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nda çıkan yangın sonrası fabrikanın tamamen yanması ile ilgili eksikliklere dikkat çekti. Volkan Turgut, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'nin önemli bir istihdam alanı olduğunu ve binlerce kişinin burada çalıştığını söyleyerek eksikliklerin biran önce giderilmesini istedi. Başkan Turgut, Bestelast Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nda çıkan yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Kütahya Organize Sanayi Bölgesi'nde aralıklı olarak çıkan iki yangın gösterdi ki gerekli tedbirler alınmıyor. Kütahya sanayi alanında büyüyor ve buna paralel olarak acil durum teşkilatlarının da araç ve gereçlerini güncellemesi ve teknolojiye ayak uydurması gerekiyor. İtfaiye teşkilatı da bu anlamda kendini yenilemelidir. Eğer acil durumlar için çözüm üretilecekse, yapılanmanın Organize Sanayi Bölgesi'nde olması gerekiyor' diye konuştu.
Yangın sırasında Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nda olduğunu söyleyen Başkan Turgut, 'Binlerce kişinin istihdam edildiği bir bölgede çıkan son yangında merkezdeki itfaiye araçları yetmediği için çevre il ve ilçelerden takviye istendi. Bu durumda yardımın alınması güzel ama araçların suyu bitince tankerlerine su doldurmak için yine uzak bir yere gitmeleri gerekti. İtfaiye teşkilatının yangınlara nasıl ve hangi biçimde müdahale etmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Çünkü itfaiye araçlarından sıkılan sular fabrikanın sandviç dediğimiz dış duvarlarının içindeki styraforlara ancak ulaştı ama fabrikanın içi kolay kolay ulaşamadı. İtfaiye çalışanlarının yanmaz elbiselerinin olmadığını da öğrenmiş olduk. Gerekirse çalışan personel eğitimden geçirilmeli ve Kütahya'daki binalar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu gibi acil durumlarda akla gelen Organize Sanayi Bölgesinde suyu boşalan itfaiye aracının su tankını tekrar bu bölgede doldurabilecek tesisleri mevcut mu? Eğer mevcut ise çalışır vaziyette mi? gibi soruların cevap bulması gerekiyor. Yetkililerin bu soruları eleştiri olarak görmeden gerekli tedbirleri biran önce alması gerekiyor. Kütahya Organize Sanayi Bölgesinde, ambulans ve itfaiye gibi teşkilatların yapılandırılmasının ivedilikle gerçekleştirilmesi gerekiyor' şeklinde konuştu.
Çolakoğlu Tekstil Fabrikası'nda çıkan yangın sonrası firma sahibi Mehmet Çolakoğlu ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Turgut, her şeyin para olmadığını söyleyerek, itfaiye teşkilatının gerekli donanıma ve müdahale bilgisine sahip olmasını gerektiğini ifade ederek, 'Bu tür yangınlar bizlere ders olmalı. Kütahya'daki itfaiye teşkilatı yeterli hale gelsin. Yerel yönetim bu noktada dersine iyi çalışmalı ve eksiklikleri gidermeli' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com