Tekrar Edilen KPSS'de Bir İddia Daha!

Tekrar Edilen KPSS'de Bir İddia Daha!
Kopya iddiaları sonucu yeniden yapılan ve sonuçları açıklanan KPSS Eğitim Bilimleri sınavı ile ilgili bir iddia daha ortaya atıldı. Prof. Dr. Gözütok'un iddiası ise şöyle...

Kopya iddiaları sonucu yeniden yapılan ve sonuçları açıklanan KPSS Eğitim Bilimleri sınavı ile ilgili bir iddia daha ortaya atıldı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. F. Dilek Gözütok, “31 Ekim'de yapılan KPSS Eğitim Bilimleri testinin 9 sorusu hatalı” dedi.
 

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gözütok, ANKA'ya yaptığı açıklama ile 31 Ekim'de tekrarlanan KPSS Eğitim Bilimleri sınavı sorularını incelediğinde 9 sorunun yanlış olduğunu tespit ettiklerini söyledi.
Sınava giren öğrencilerinin şikayetleri üzerine soruları incelediğini kaydeden Prof. Dr. Gözütok, “Öğrenciler 'bu sorularda bir yanlışlık var, siz bize böyle öğretmediniz' diye şikayette bulundular. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü'nde öğretim üyesi olan bir doçent, bir yardımcı doçent ve bölümde master yapan öğrenciler ile kendi bölümümüzle ilgili olan 42 soruyu inceledik. 12 program geliştirme ve 30 öğretim ilke ve yöntemleri sorularından oluşan 42 sorunun içindeki 9 soruda yanlışlıklar bulunuyor. Bu 9 sorunun bir kaçının tamamı yanlış, bir kaçı iki cevaplı ve geriye kalan soruların da soru kökleri yanlış ifade edilmiş” dedi.

-“YANLIŞKLARA RAĞMEN TAM PUAN ALDILAR”-

Prof. Dr. Gözütok, son dönemlerde adına bilimsel denilen kitaplarda ciddi yanlışlıklar olduğunu savundu ve şunları söyledi:
“Öğretim yöntemleri ile ilgili bilen bilmeyen kitap yazdı. Masteri olmayan hocalar dersler veriyor. Birçok kişi tanınmış kişilerin kitabı okutmak yerine kitap yazdılar. Alan dışı insanlarda böyle kitaplar yazdı. Soruları hazırlayanlar soruları o kitaplardan hazırladık diyebilirler. Bu konuda birikimli, adı geçen o alanda yetişmiş insanların kitaplarına bakıldığında soruların yanlış olduğu fark edilecek. Soruları yetişmiş insanlar hazırlamalı ya da bu soruları bilen kişilerin denetiminden geçirilmeli. Bu sınav çok aceleye getirildi. Ertelenen sınavda yine aynı 42 soru içerisinde 3 hatalı soru vardı. Yanlışlıklara rağmen herkes aynı yanlışlıkları yaparak tam puan aldılar.”


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com