Teksan'da patlamanın ardından tahliye

Teksan'da  patlamanın ardından tahliye
Eskişehir Teksan Oto Tamirciler Sitesi'nde bir atölyede meydana gelen ve 4 işçinin hayatını kaybettiği patlamanın davasında mahkeme heyeti tutuklu olarak yargılanan işyeri sahibinin tahliyesine karar verdi.

Ay önce Teksan Sanayi Bölgesi Oto Tamirciler Sitesi'nde Zafer Akansel'e ait olan bir atölyede patlama meydana gelmişti. 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamanın davası 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Davaya iş yeri sahibi Zafer Akansel ve avukatları ile patlamada hayatını kaybeden işçi Ahmet Uysal'ın (23) babası Bülent Uysal, İsmail Tünel'in babası Hasan Tünel ve annesi Hatice Badak, Umut Küçükarabacı'nın annesi Güler Küçükarabacı katıldı.

Patlamanın neyden kaynaklandığını bilmediğini ifade eden Akansel, savunmasında, ''Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüm. Ben de olaydan dolayı mağdurum. Biz makine üreticisiyiz, kimya ile bir ilgimiz yok. 5 aydır tutukluyum tahliyemi talep ediyorum'' dedi.

Akansel'in avukatlarının da savunmasının ardından mahkeme heyeti oy çokluğuyla tutuklu yargılanan iş yeri sahibi Zafer Akansel'in tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. Dosyanın bilirkişi heyetine iletilmesine karar veren mahkeme bir sonraki duruşmayı 31 Ocak 2013 tarihine erteledi.

İş yeri sahibi Zafer Akansel'in tahliye kararına tepki gösteren maktul Umut Küçükarabacı'nın annesi Güler Küçükarabacı, duruşma sonrası sinir krizleri geçirince çevredeki vatandaşlar tarafından sakinleştirildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com