TEKZİP

TEKZİP
"Ülsever, Baransu'ya çok kızdı" başlıklı haberler ilgili Aydan Kodaloğlu Vekili Av. Nizamettin Bulut'un Ankara 30. Noteri aracılığıyla (13 Haziran 2012 tarih 08482 Sayılı) gönderdiği kamuoyuna bildiri metnidir.

Kamuoyunda özellikle “28 Şubat Soruşturması” olarak bilinen ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Vekilliğince yürütülmekte olan soruşturma kapsamında müvekkilim Aydan Kodaloğlu ile ilgili olarak hiçbir dayanağı, gerçekliği ve haber niteliği bulunmayan birtakım asılsız ve iftira niteliğinde yorumların bazı basın-yayın organlarında yer aldığını gözlemledik. Mükekilim hakkında yazılan yazılardaki isnatlar gerçeğe tamamen aykırı olup, bu hususta kullanılan ifadelere ilişkin olarak ilgili kişilerin cezai ve hukuki sorumlulukları kapsamında yasal başvuru hakkımızı saklı tuttuğumuzu belitmek isteriz.
Her ne kadar, tarafımızca açılacak olan bu davalarda söz konusu ifadelerin gerçeğe aykırı olduğu ortaya çıkacak ise de, açacağımız davalar sonuçlanıncaya kadar geçecek süre içerisinde kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini engellemek üzere aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur:
Müvekkilim, 1961 yılında Ankara’da doğmuştur. TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra, DTCF İngiliz Dili ve Edebiyatında yüksek tahsilini tamamlamıştır. Eğitimi süresince Avrupa’nın çeşitli yerlerinde bulunan müvekkil, DTCF’den mezun olduktan sonra Ankara Belpa Buz Pateni Sarayı’nın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu görevi sırasında “Bolşoy”, “All Star” ve “Holiday on Ice” revülerinin Ankara’ya gelmesini sağlamış, bu başarısı dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın dikkatini çekmiştir.
Başarlarıyla Turgut Özal’ın ilgisini çeken müvekkilim, yine Turgut Özal’ın referansı ile Türk Amerikan Derneği Genel Müdürlüğüne getirilmiştir. Müvekkil, gerek bu Dernekteki üst düzey görevi gerekse de mesleki yeterliliği dolayısıyla dönemin Başbakan, Bakan ve Milletvekillerinin Amerika Birleşik Devletleri ziyaretlerinde kendilerine eşlik etmiştir. Müvekkil, Türk-Amerikan ilişkileri kapsamındaki uluslar arası çalışmalarda yer almış, bu kapsamda 1991 ve 1993 yılları arasında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Amerika Birleşik Devletleri ziyaretlerindeki resmi delegasyonunda bulunmuştur. Benzer şekilde müvekkil 1992 yılında Başbakan Süleyman Demirel ile ve 1993-1995 yılları arasında da Başbakan Tansu Çiller ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri ziyaretlerinde de yer almıştır.
Bu yurt dışı gezilerine paralel olarak, Türkiye’ye gelerek Türk siyasileri ve iş adamları ile görüşmek isteyen Amerikalı işadamı ve siyasilerin bu kişilerle görüşmesinde de refakatçi olmuştur. Her dönemin üst düzey Hükümet yetkilileri tarafından makamında ziyaret edilmiştir.
Müvekkil 1999 yılında Ak Group Danışmanlık şirketini kurmuş olup, enerji, inşaat, sağlık, bankacılık ve finans sektörlerinde danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.
Müvekkil, ülkemizin yurt dışındaki menfaatlerinin korunması ve temsili noktalarında son derece faydalı ve başarılı olmuştur. Turgut Özal, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş gibi ülkemizin önde gelen liderleri ve temsilcileriyle görüşmelerde bulunmuş ve yıllara dayanan dostluklar kurmuştur. Bu bağlamda müvekkilimin kurmuş olduğu dostluk ilişkilerini ülkemizin yurtdışındaki menfaatlerinin krounması çerçevesinde gerçekleştirdiği devletin kayıtlarında da mevcuttur.
Ancak bir kısım basın yayın organlarında müvekkilimin tamamen legal bir zeminde olan bu faaliyetleri çarpıtılmış, gerçekte var olmayan sıfatlar uydurulmuş ve şahsına yönelik hakaretler edilerek, karalamalar yapılarak, kamuoyuna olumsuz bir şekilde lanse edilmiştir. Yukarıda yer vermiş olduğumuz müvekkilin kendisinin ve şirketinin yürüttüğü faaliyetler ve edindiği dostluklar ne amaca hizmet ettiğini bilmediğimiz bazı basın –yayın organları tarafından çarpıtılmakta ve müvekkilimin ismi kullanılarak gerçeğe aykırı bir senaryo yaratılmaktadır. Müvekkilime isnat edilen bu fiillerin gerçek durumla hiçbir ilgili bulunmamakta olup, bütün bu isnatlar sebebini bilmediğimiz bir karalama kampanyasının ürünüdür. Müvekkilim üzerinden yürültülen bu karalama kampanyası ile kimlere/neye/hangi amaca ulaşılmak istenildiği tarafımızca anlaşılmamakla birlikte, gerek siyasi gerekse de ticari çevrede prestiji yüksek bir kimse olan müvekkilim hakkında basın-yayın organlarında yer alan bu haberler kendisinde derin üzüntüye neden olmaktadır.
Bu nedenle, müvekkil Aydan Kodaloğlu hakkında basın-yayın organlarınca yapılan haberlerin asılsız olduğunu, müvekkilimin söz konusu haberlerde kendisine isnat edilen konuların hiçbirinin gerçek olmadığını kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.
Aydan Kodanoğlu vekili;
Av. Nizamettin Bulut

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com