Telefon dolandırıcılarının Reyhanlı tuzağı!

Telefon dolandırıcılarının Reyhanlı tuzağı!
Bursa’da evli bir çift, kendisini savcı olarak tanıtan kişilere 98 bin TL’sini kaptırdı.

Bursa’da evli bir çift, kendisini savcı olarak tanıtan kişilere 98 bin TL’sini kaptırdı. Sahte savcı telefonda konuştuğu çifte, "Reyhanlı’daki patlamalarla ilginiz var. Tutuklanmamak için vereceğimiz adrese para yatırın" dedi.

Edinilen bilgiye göre olay Orhangazi ilçesi Camiikebir Mahallesi’nde meydana geldi. E.A. ve eşi M.A. evde bulundukları sıra ev telefonları çaldı. Arayan kişi kendisini Ankara Mamak Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp, şahısların Reyhanlı’daki patlamalarla ilgisi olduğunu ifade ederek, cep telefonu numarasını istedi.

Sahte savcıya numaralarını veren çift bankaya giderek hesaplarında bulunan 98 bin TL’yi çekti. Daha sonra Yunuslu parkına giden E.A. ve M.A. parayı parka bıraktı. Sahte savcı şahıslara, eve gitmelerini ve polisin gelerek arama yapacağını söyledi.

Bu durum üzerine evine giden E.A. ve M.A. kimsenin gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayarak polise haber verdi. E.A. ve M.A. şikayette bulunurken, gerçek polisler sahte savcıyı yakalamak için soruşturma başlattı.Yetkililer son zamanlarda artan bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com