Telefonda dolandırıcılık

Telefonda dolandırıcılık
Afyonkarahisar polisinin bir saat peşinde koştuğu Mevlüt Tunç, bin 500 lira dolandırılmaktan kurtulamadı.

Afyonkarahisar polisinin bir saat peşinde koştuğu Mevlüt Tunç, bin 500 lira dolandırılmaktan kurtulamadı.
Dolandırıcılar cep telefonundan ulaştıkları Mevlüt Tunç (54)'a telefon hatlarında sızma olduğunu, bunu kontrol etmek için eve geleceklerini, evden ayrılmamalarını istedi. Bir süre sonra ikinci kez telefonla arayan şahıslar, banka hesaplarına terör örgütü mensuplarınca sızma olduğunu ve acilen parayı çekip başka bir hesaba aktarmasını istedi. Bunun üzerine evden hızla ayrılan Tunç, hesabındaki paraları çekmek için bankalara gitti. Bu arada eşinin olayı 155'e ihbar etmesi üzerine polis, Vakıf Bank ve Halk Bankası önünde tedbir aldı. Telsizle sürekli olarak bankalara yönlendirilen asayiş ekipleri, Tunç'u bulabilmek için uzun süre uğraştı. Telefonu sürekli meşgul olan Tunç'a, polislerin ulaşması mümkün olmadı.
İki bankadan çektiği toplam bin 500 lirayı dolandırıcıların istediği hesaba yatıran Tunç, bir banka hesabındaki paraları da göndermek için banka önüne geldiğinde polisler tarafından durduruldu. Bu sırada yine dolandırıcılar tarafından telefonda meşgul edilen Tunç, ikaz üzerine telefonu karşısındaki polis memuruna uzattı. Ancak, şahıslar polisin sesini duyunca telefonu kapattı. Ne olduğunu anlamaya çalışan Tunç, evini arayarak eşini bilgilendirdi. Polis, Tunç'tan hangi bankaya nasıl para yatırmaya çalıştığını anlamak için bir hayli uğraştı. Polisin sorularını cevaplamak yerine elindeki telefonla kendisini arayan şahıslara ulaşmaya çalışan Tunç, kendine geldikten sonra olayı anlatmaya başladı.
Mevlüt Tunç, ismini bilmedikleri şahısların ev telefonundan arayarak telefon hatlarından sızma olduğunu bunu tespit etmek için eve geleceklerini söylediklerini bildirdi. Aynı şahısların bir süre sonra tekrar arayarak bu sefer banka hesaplarına sızma olduğunu acilen paraların başka hesaba aktarılması gerektiğini söylediklerini anlatan Tunç, şöyle konuştu: 'Bunun üzerine evden çıktım. Bu arada hiç telefonum susmadı. Sürekli meşgul edildim. İki bankadan çektiğim toplam bin 500 lirayı telefonda yazdırdıkları hesaba aktardım. Diğer bankadaki paramı çekmek için bankaya gittiğimde polisler tarafından olaydan haberdar edildim.'
Polis, dolandırıcıları tespit etmek için çalışma başlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com