Telefonla yapılan tıbbi satış ve ürün satışlarına itibar etmeyin

Telefonla yapılan tıbbi satış ve ürün satışlarına itibar etmeyin
Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, telefonla yapılan tıbbi cihaz ve ürün satışlarına itibar edilmemesi istendi. Hastane Başhekimi Sabahattin Altıntaş, Sağlık Bakanlığı veya Hastanelerin; bu tür telefonlarla, ürün s

Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, telefonla yapılan tıbbi cihaz ve ürün satışlarına itibar edilmemesi istendi. Hastane Başhekimi Sabahattin Altıntaş, Sağlık Bakanlığı veya Hastanelerin; bu tür telefonlarla, ürün satışlarıyla bir ilgisinin olmadığı konusunda uyardı.

Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Başhekimi Sabahattin Altıntaş yaptığı açıklamada, “Hastanemizde tedavileriniz sonrası taburcu olduğunuz andan itibaren Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü veya hastanemizin adını kullanarak sizleri arayan; tıbbi cihaz ve ürün satmak isteyen kişilere itibar etmeyiniz” dedi.

Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerin bu şekilde bir uygulamasının bulunmadığının altını çizen Başhekim Sabahattin Altıntaş, “Kendilerini size sağlık personeli olarak tanıtan kişilerden sağlık personel kimliklerini göstermelerini isteyiniz. Aile hekimlerimiz ve yardımcı sağlık personelleri ile bağlı bulunduğunuz Aile Sağlık Merkezine giderek danışınız” ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com