Telefonu elinden bırakmıyor

Telefonu elinden bırakmıyor
Tayyip Erdoğan, Suriye için bakın hangi başbakanları aradı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka Başbakanı Helle Thorning - Schmidt ve İngiltere Başbakanı David Cameron'la telefonla görüştü.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan’ın Güneysu’dan Trabzon Hava Limanı’nda helikopterle intikali akabinde gerçekleşen telefon görüşmesinde, iki lider Suriye ve Mısır’daki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulundular.

Başbakan Erdoğan’ın, Suriye ve Mısır konularında bir süredir yürütmekte olduğu telefon diplomasisi çerçevesinde gerçekleştirilen görüşmede, Esad yönetiminin masum halka karşı kimyasal silah kullanmasının ardından uluslararası toplumun somut adımlar atmasının kaçınılmazlaştığına dikkat çektiği öğrenildi.

Görüşme sırasında, Mısır’da tüm tarafların katılımıyla demokratik sürece geçilmesi gerektiği husususunun da Başbakan Erdoğan tarafından Danimark Başbakanı Thorning-Schmidt’e ifade edilmiş olduğu bilgisi edinildi.

CAMERON'I DA ARADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bulunduğu sırada, İngiltere Başbakanı David Cameron ile Suriye konusunda bir telefon görüşmesi yaptı.

İki lider, görüşme sırasında, Şam yönetiminin sivil halka karşı kimyasal silah kullanmaktan çekinmediğinin açıkça ortaya çıkmasının ardından, uluslararası toplumun yaşanan bu insanlık dramına seyirci kalamayacağını vurguladılar.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com