Telekom'un özelleştirilmesine araştırma talebi!

Telekom'un özelleştirilmesine araştırma talebi!
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Telekom özelleştirmesiyle ilgili siyasi ve ekonomik gelişmelerin araştırılması amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

Kart ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığına sunulan önergede, Telekom'un özelleştirmesinin; Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda geleceğini ve ilişkilerini kritik boyutlara taşıyacak önemli sonuçlar yarattığı kaydedildi. Önergede şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye'yi "iletişim, güvenlik, istihbarat' konularında bağımlı hale getiren Telekom özelleştirmesi ve müteakip süreçlerde yaşanan gelişmeler hep birlikte değerlendirildiğinde; Türkiye aleyhine doğan ve doğması kuvvetle muhtemel olan sonuçlardan Başbakan'ın doğrudan sorumluluğu ve iştirakinin olduğu-olacağı görülmektedir. Bu süreçlerde Cumhurbaşkanı da üstüne düşen denetim görevini bihakkın yapmamıştır. Telekom özelleştirmesi ve bu süreçteki kuşkulu ilişkiler, Suriye olayı ve Katar ilişkilerinde de belirleyici bir dinamik haline gelmiştir. Gelişmeler ve bulgular ivedi olarak Meclis araştırması yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. Kaygımız odur ki; bu süreç hem gensoru ve hem de Meclis soruşturmasını gerektiren unsurlar içermektedir."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com