Telekulak Çetesi Çökertildi!

Telekulak Çetesi Çökertildi!
Yasa dışı telefon ve ortam dinlemesi yapan çeteye düzenlenen operasyonda 54 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği ekipleri, 1 yıllık çalışma sonucu telefon ve ortam dinlemesi yapan çeteyi çökertti. Tekirdağ'da ise çeteden telefon dinleme hizmeti satın alan bir kişinin, eşini boğarak öldürdüğü ortaya çıktı. Çete üyelerinin dinleme yapmak için program geliştirdiği ve bunu satın alan kişiler aracılığıyla dinlenecek kişinin cep telefonuna yükledikleri tespit edildi. Zanlıların, programı bin 500 TL karşılığında internet üzerinden sattığı belirlendi.

Yüklenen program aracılığıyla telefon ve ortam dinlemesi yapan çetenin aynı zamanda fiziki takip de gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Çeşitli illerde gözaltına alındıktan sonra emniyete getirilen G.Ö., M.A., M.A., M.B. ile emekli astsubay T.Ş. sağlık kontrolünden geçirildi. Çete üyesi olduğu iddia edilen G.Ö.'nün de Antalya sorumlusu olduğu belirtildi. G.Ö.'nün Antalya'da teknik ve fiziki takip işlerini yürüttüğü, burada dinleme yapmak isteyen kişileri bulduğu öne sürüldü. Çete lideri olduğu iddia edilen E.Ö.'nün de telefon dinlemelerinden sorumlu olduğu belirtildi. Zanlıların emniyetteki sorguları devam ediyor. Antalya merkezli, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Manisa, Aydın, Isparta, Ordu, Erzurum, Tekirdağ, Kastamonu, Amasya, Muğla ve Mardin'de düzenlenen operasyonda çete lideri olduğu iddia edilen E.Ö. ile birlikte G.Ö., M.A., M.A, T.Ş, M.Y., Ö.İ., O.R., S.K. ve M.B. gözaltına alındı.

Telefon dinlemesi cinayet sebebi oldu

Öte yandan 30 Haziran 2010'da Tekirdağ'da kendisini aldattığı gerekçesiyle eşi Nurhayat F.'yi (45) boğarak öldüren 52 yaşındaki Faruk Erdem F.'nin program satın alarak çete aracılığıyla eşini dinlettiği ortaya çıktı. Faruk Erdem F., eşinin sık sık İstanbul'a gittiğini ve bundan şüphelendiğini söylemişti. Karısının telefon mesajlarını ve MSN konuşmalarını okuduğunu söyleyen F., "Mesajlarından ve yazışmalarından eşimin hayatında başka bir erkek olduğunu öğrendim. Beni niye aldattığını sorduğumda 'Seni ilgilendirmez ben hayatımı yaşıyorum.' dedi. Ben de çılgına döndüm. Alkollüydüm, boğdum öldürdüm. Telefon ve bilgisayar yazışmalarına bakın her şeyi göreceksiniz. Namusumu temizledim." diyerek kendisini savunmuştu. Faruk Erdem F., halen Tekirdağ Cezaevi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklu bulunuyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com