Televizyoncular Akdeniz Üniversitesi'nde

Televizyoncular Akdeniz Üniversitesi'nde
3. Antalya Televizyon Ödülleri’nin onur konuğu Umur Bugay, Akdeniz Üniversitesi’nde master class çalışmasına imza atacak. Akdeniz Üniversitesi’ndeki bir başka söyleşide ünlü komedi dizisi Leyla ile Mecnun ekibi sanatseverlerle buluşacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 3. Antalya Televizyon Ödülleri programı çerçevesinde ‘Umur Bugay Master Class’ çalışması 20 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Leyla ile Mecnun dizi ekibi ise 21 Nisan’da Atatürk Konferans Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Senaryo ve dizi yapımcılığı alanında yetkin bir isim olan Umur Bugay, master class çalışmasında Akdeniz Üniversitesi İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültesi sinema ve TV bölümü öğrencilerine senaryo ve dizi yapımcılığıyla ilgili teorik ve teknik bilgi yanında deneyimlerini de aktaracak.

Daha çok senaryolarından tanıdığımız Umur Bugay, 458 bölümüyle 1989-2002 yılları arasında beyaz camı kilitleyen, bir kuşağın neredeyse onunla büyüdüğü ‘Bizimkiler’ dizisinin senaryosu yanında yapımcılığına da imza atmıştı. Bugay’ın imzasını taşıyan tanınmış dizi ya da filmler arasında Rating Kasabası, Büyük Umutlar, Hayat A.Ş., Zor Adam, Deli Yusuf, Tuzak, Hasip ile Nasip, Hababam Sınıfı, Aslan Bacanak, Pisi Pisi, Kapıcılar Kralı, Çöpçüler Kralı, Yoksul, Davacı, Düttürü Dünya, Postacı, Duruşma, Rus Gelin, Haneler, Reklâmlar, Bizimkiler, Yazlıkçılar, Saygılar Bizden, Oğlum Adam Olacak, Komşu Komşu, Koltuk Sevdası gibi isimler bulunuyor. Bugay, Altın Portakal Film Festivali’nde ‘İşte Hayat’ adlı filmin senaryosuyla 1976 yılı,’Çöpçüler Kralı’ adlı filmin senaryosuyla 1978 yılı ‘En İyi Özgün Senaryo’ ödüllerine layık görülmüştü.

LEYLA İLE MECNUN GÜLÜMSETECEK

Akdeniz Üniversitesi’nde 21 Nisan’da gerçekleşecek diğer söyleşide Leyla ile Mecnun’un başarısına damgasını vuran yönetmen Onur Ünlü, senarist Burak Aksak, oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Atay, Köksal Engür, Serkan Keskin, Mehmet Usta, Osman Sonant, İştar Gökseven, Ayşe Selen, Ege Tanman, Cengiz Bozkurt, İpek Türktan, Güliz Gençoğlu, Nalan Kuruçim, Müge Boz, Zeynep Camcı, Berk Sarıbay; diziye ve televizyon dünyasına ilişkin görüşlerini aktaracak, soruları yanıtlayacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com