TEMA Vakfı, öğrencilere tanıtıldı

TEMA Vakfı, öğrencilere tanıtıldı
Pazarlar Çok Programlı Lise'de ilköğretim ve lise öğrencilerine TEMA anlatıldı. Konuşmacı olarak TEMA Simav Temsilcisi Ömer Önder katıldı.

Pazarlar Çok Programlı Lise'de ilköğretim ve lise öğrencilerine TEMA anlatıldı. Konuşmacı olarak TEMA Simav Temsilcisi Ömer Önder katıldı.

Programda TEMA'ın kuruluş amacının, görevlerini, yapmak istediklerini anlatan Önder, “Doğal varlıkları korumak ve kollamak hepimizin görevidir. 85 yaşımda benim buralara gelmemin sebebi sizlersiniz. Sizler birer fidansınız. Bizlerin başlıca güç kaynağı topraktır. TEMA Vakfının kurulduğunda toprak kanunu yoktu. TEMA'nın çalışmaları ile artık toprak kanunumuz var” dedi.
Önder, etkinlikte yaptığı konuşmada Yavru ve Genç TEMA'yı tanıtarak, vakfın ilköğretim okulları ile yürüttüğü çalışmalara verdiği isimin Yavru TEMA, Lise ve Üniversitelerdeki çalışmalara ise Genç TEMA olduğunu söyledi. Yavru ve Genç TEMA'nın teşkilatları aracılığıyla çocuklar ile Gençlere çevreye ve doğal varlıkların korunmasına dair bilinç geliştirmek, erozyon tehlikesinin farkında, toprağın önemini kavrayan dolayısıyla erozyonla ve çölleşmeyle mücadele eden nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı amaçladığını bildirdi.
Yavru ve Genç TEMA'nın çalışmaları içinde ayrıca okullarda erozyon ve çevre eğitimlerinin verilmesi, meşe palamudu tohumları toplanması ve yetiştirilmesi, fidan dikimi, çevre gezileri, ulusal ve uluslararası organizasyonlar bulunuyor. Önder, Çok Programlı Lisesi konferans salonunda yaptığı konuşmada ayrıca çocukların çevreye karşı duyarlı olması için TEMA Vakfı'nın çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.
Ömer Önder, konuşmasının sonunda konuşmasının sonunda Öğrencilerle birlikte TEMA yemini ettiler. TEMA Vakfı tarafından öğrencilere çam fıstığı tohumları dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com