TEMA'da görev değişikliği

TEMA'da görev değişikliği
TEMA Vakfı Kütahya İl Temsilcisi Hasan Özmutaf'ın yurt dışına çıkması nedeniyle yerine Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Satılmış'ın getirildiği açıklandı.

TEMA Vakfı Kütahya İl Temsilcisi Hasan Özmutaf'ın yurt dışına çıkması nedeniyle yerine Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Satılmış'ın getirildiği açıklandı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye makamında nezaket ziyaretinde bulunan TEMA Vakfı Kütahya İl Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri, daha önce görevi yürüten Hasan Özmutaf'ın yurt dışına çıkması nedeniyle yerine Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Satılmış'ın getirildiğini ve bu nedenle yapılan ve budan sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
Daha önce eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesi tarafından ilimizde bulunan tüm okullarda eğitim verildiğini açıklayan İl Temsilcisi Satılmış; “Özellikle İlköğretim çağındaki çocukların çevre, insan, toprak ve ağaç sevgisinin aşılanabilmesi için her yıl eğitimler vermekteyiz. Bu senede sizlerin izni ve desteğiyle gene tüm okullarımızda onların programlarını bozmadan bir ders saati boyunca eğitim vermek istiyoruz. Genel Merkezimiz bilim kurulu tarafından yapılan araştırmalar sonucunda belirlenen müfredat doğrultusunda yapılan eğitimlerde geçen sene Kütahya il Temsilciliği olarak Tasarruf'u da ilave etmiştik. Bu sene verilecek olan eğitimlerde öğrencilerimizin anlayacağı seviyede GDO hakkında bilgilerde vermek istiyoruz” dedi.
TEMA Genel merkezinin genç ve mezun tema çalışması olduğunu ifade eden Satılmış; “Bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığının desteği ile 0-6 yaş arasında yavru tema çalışması gerçekleştireceğiz. TEMA Bilim Kurulu tarafından Anaokullarını hitap edecek şekilde hobi bahçeleri oluşturulması istendi” dedi.
İl Temsilciliği görevinin hayırlı olmasını dileyen Vali Kocatepe; “Siz bu görevi gönüllülük esasına göre ele alıp yürütüyorsunuz. Çevre günden güne yaşlanıyor. Bu konuda bilinçli yapılan çalışmalar sonuç verir. Bu bakımdan sizlerin çalışmaları bizler için çok önemli. Kütahya'nın Coğrafyası çok daha güzel ve korunmaya değer bir bölge bu nedenle burada yapılan faaliyetler çok daha kolay görülür. TEMA deyince herkesin aklına ağaç dikmek geliyor. Aslında bu böyle olmamalı, ağacı korumak, çevreyi korumakta görevler arasında. Yapılan eğitim çalışmalarının ve müfredatın bu konuda da ele alınması gerekli. Biz bu konularda bize düşen her türlü görevde yanınızdayız. Sizlere destek olmakta bizim görevimiz. Burası sizin sizlere kapımız her zaman açık” dedi.
Ziyarette TEMA Kütahya İl Temsilcisi Mustafa Satılmış ve Yönetim Kurulu üyeleri bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com