TEMA'dan çevretemizlik kampanyası

TEMA'dan çevretemizlik kampanyası
Çevre temizliğine dikkat çekmek isteyen TEMA Simav Temsilciliği, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilçede temizlik kampanyası başlattı.

Çevre temizliğine dikkat çekmek isteyen TEMA Simav Temsilciliği, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilçede temizlik kampanyası başlattı. Sabah saatlerinde ellerinde pankartlarla Cumhuriyet Meydanında toplanan 500 dolayındaki TEMA üyesi minikler Atatürk Anıtına çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Simav'ın 85 yaşındaki Toprak Dedesi Ömer Önder ile birlikte ellerine aldıkları süpürgeler ile sırasıyla Cumhuriyet ve Belediye Meydanı ile Hastane Parkıyla Azerbaycan Caddesinde vatandaşların şaşkın bakışları arasında temizlik yaptı.
Bando eşliğinde şehir merkezinde sloganlar atarak tur atan minik Tema'cılar vatandaşlardan çevre temizliğine özen göstermelerini ev ve işyerlerinin önlerini temizlemelerini istedi. Kampanya nedeniyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Belediye Başkanı Kasım Karahan, Başkan Yardımcıları Doğan Eren, Süleyman Özkan, DP Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, daire müdürleri ile mahalle muhtarları da destek verdi.
Çevre temizliğinde belediyenin yanında herkese vazife düştüğünü belirten TEMA Simav Gönüllü Sorumlusu Ömer Önder “Temiz bir çevre için herkesin gayreti gerekiyor. Yaşam ortak paydamız. Bu yüzden herkes yaşadığı sokağı evi gibi temiz tutarsa kirlik de en aza indirilmiş olur.” şeklinde konuştu.
Daha sonra çevre temizliği konusunda TEMA Simav Temsilciği tarafından okullar arasında düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildikten sonra Belediye Başkanı Kasım Karahan da “En Temiz Sokak Yarışması”nda dereceye giren mahalle sakinlerine ödüllerini takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com