TEM'de trafik kilit!

TEM'de trafik kilit!
Bayram tatili için yola düşen tatilcilerin çilesi devam ediyor.
Bayram tatilini memleketlerinde geçirmek için yola çıkanlar TEM Otoyolu'nun Bolu Gerede ve Yeniçağa gişeleri mevkiinde trafiğin kilitlenmesine neden oldu. TEM Otoyolunu gişelere bağlayan yolun iki şeritli olması nedeniyle 15 kilometreyi bulan araç konvoyları oluştu. Polis araçların kontrollü olarak geçişine izin verdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
4 günlük bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenler bugün TEM Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimlerinde araç yoğunluğuna neden oldu. Sürücüler, TEM Otoyolu'nun Düzce kesiminden yoğunluğa rağmen trafiğe takılmadan ilerlerken, Bolu Yeniçağa kesimine gelindiğinde ise trafik kilitlendi. Karadeniz'e bağlayan Gerede gişelerinden geçmek için 2 şeritli bağlantı yoluna yönelen araçlar trafiğin tıkanmasına neden oldu. Polis, Gerede gişelerinin önünde kilometrelerce uzayan kavşağın oluşması üzerine araçların bir önceki Yeniçağa gişelerine yönlendirdi. TEM Otoyolu Yeniçağa gişelerinin önünde 15 kilometreyi bulan araç konvoyu oluşurken, trafik durdu. Bazı sürücüler bariyerlerin olmadığı yerden orta refüje girerek ilerlemeye çalıştı.
 
Polis, Yeniçağa gişelerinin önünde araçları kontrollü olarak Yeniçağa ve Gerede gişelerine yönlendirdi. Kilometrelerce uzayan trafikte bekleyen vatandaşlar araçlarından inerken, yaşanan yoğunluğa tepki gösterdi. Vatandaşlar, "İstanbul'da köprü trafiğine takıldık. Bolu'ya geldik burada da konvoyda tıkılıp kaldık. İstanbul'dan Bolu'ya 10 saatte geldik. Yolların hali ortada" dedi.
 
Trafik yetkilileri ise tatilin kısa olması nedeniyle Arife günü çok yoğun bir araç trafiği yaşandığını belirterek, "Karadeniz'e bağlayan Gerede gişelerine doğru yönelen araçlar nedeniyle trafik tıkandı. Bu nedenle araçları Gerede gişelerinden önce bulunan Yeniçağa gişelerine yönlendiriyoruz. Kontrollü olarak araçların Gerede ve Yeniçağa gişelerine yönlendiriyoruz" diye konuştu.
 
ECEABAT'TA ARAÇ KUYRUĞU 10 KİLOMETRE'YE YAKLAŞTI
 
Yarın başlayacak Ramazan Bayramı öncesi, İstanbul dışına gidecek olanlar yollara çıktı. Özellikle Ege Bölgesi'ni tercih eden vatandaşların Çanakkale Boğazı'nda çileli bir bekleyişi başladı. Eceabat'ta araç kuyruğunun 10 kilometreye ve Gelibolu'da ise 1 kilometreye ulaştığı bildirildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com