“Temennimiz bu araçlara ihtiyaç duyulmaması”

“Temennimiz bu araçlara ihtiyaç duyulmaması”
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, yangınlara daha erken müdahale amacıyla Simav'da 5 köy ve bir mahalleye su tankeri teslim etti.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, yangınlara daha erken müdahale amacıyla Simav'da 5 köy ve bir mahalleye su tankeri teslim etti.
Simav Orman İşletme Müdürlüğü Naşa Deposunda gerçekleştirilen araç teslim töreni, Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, Kütahya Orman Bölge Müdürü Şube Müdürü Yusuf Yenişan, Simav Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım ve Naşa Orman Şefi Sümeyra Ekin Çapar ve köy muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti.
Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, orman yangınlarında en önemli unsurlardan birinin yangına erken müdahale olduğunu kaydetti.
Yangınlara daha erken müdahale edebilmek amacıyla çalışma başlattıklarını ifade eden Eryiğit, “Yangınlara anında müdahale edebilmek amacıyla Bölge Müdürlüğümüzün elindeki mevcut 14 olan su tankeri sayısını 70'e çıkardık ve yangın riski yüksek köylerimize teslim ettik. 30 yeni su tankı daha alarak köylerimize en kısa sürede teslim etmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede köylülerin bölgelerinde çıkacak yangında ekiplerimiz gelene kadar bir şekilde yangının etrafını çevirmesini bekliyoruz” dedi.
Tankerlerin özellikleri hakkında da bilgi veren Eryiğit, “Bu tankerler traktöre bağlı çalışıyor. Üzerinde hem alçak hem de yüksek basınçlı 100 metre uzunluğunda hortumları var.
Özellikle anız yangınlarına müdahale edebilecek şekilde dizayn edilmiş” diye konuştu.

“TEMENNİMİZ BU ARAÇLARA İHTİYAÇ DUYULMAMASI”
Kütahya ve ilçelerinde yaşanan yangınların yüzde 90'ının anız yangını olduğuna vurgu yapan Eryiğit, “Muhtarlarımız ve köy halkı bundan sonra bölgelerinde çıkacak yangınlara teslim ettiğimiz su tankerleriyle erken müdahale edebilecekler. Belki bu sayede yangınlar ormanlık alana sıçramadan söndürülmüş olacak. Temennimiz yangınların olmaması ve bu araçlara hiçbir zaman ihtiyaç duyulmaması” dedi.
Simav Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım da, teknik ekiplerin köylere kadar giderek muhtarların su tankerlerinin kullanımıyla ilgili bilgilendirileceklerini kaydetti.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından su tankeri teslim edilen köy ve mahalle şu isimlerden oluşuyor. Simav'a bağlı Akpınar, Karapınar, Koyunoba, Eğirler ve Yukarı Dolaylar köyü ile Kütahya'nın Pazarlar ilçe merkezine bağlı Yakuplar Mahallesi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com