Temizlik İşçileri Bayram Yapmadı!

Temizlik İşçileri Bayram Yapmadı!
Taksim'deki Bayramın ardından kirlenen meydanı temizlemeye gelen temizlik işçileri bayram yapamadı.

1 Mayıs kutlamalarının ardından Taksim meydanında çöp dağları oluştu. Beyoğlu Belediyesi temizlik görevlileri; boş pet şişeleri, bayrak direklerini ve gazeteleri toplamaya başladı. Çalışmaların 1,5–2 saat içinde tamamlanması bekleniyor.

Taksim'deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına yüz binlerce insan katıldı. Kutlamaların sonrasında meydanda kutlamalara katılanlardan geride kalan pet şişe, bayrak direkleri ve gazete parçaları adeta çöp dağları oluşturdu. Sendikaların ve siyasi partilerin alandan ayrılmasının ardından devreye temizlik görevlileri girdi. Beyoğlu Belediyesi, 70 araç ve 200 personelle çöpleri toplamaya koyuldu.

Taksim meydanında yaptıkları çalışmalarla ilgili gazetecilere bilgi veren Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Metin Tokcan, 2010'a oranla bu sene daha az çöp biriktiğini belirtti.
Her sene bu manzara ile karşılaştıklarını ifade eden Tokcan, “Hazırlıklarımızı tamamlamıştık, yaklaşık 1,5–2 saat içinde meydanı temizleyebiliriz.” dedi.

Bir temizlik personeli ise 1,5 saatte temizlik yaptıklarını belirterek, kısa süre içinde çöplerin tamamının toplayacaklarını söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com