Temizlik özelleşiyor

Temizlik özelleşiyor
Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediyenin sürdürdüğü temizlik ile Eynal Kaplıcaları başta olmak üzere yeşil alanların bakım işlerini özelleştireceklerini bildirdi.Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediyenin sürdürdüğü temizl

Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediyenin sürdürdüğü temizlik ile Eynal Kaplıcaları başta olmak üzere yeşil alanların bakım işlerini özelleştireceklerini bildirdi.
DP'li Başkan Karahan, geçtiğimiz ay gerçekleştirdikleri şehir içi ulaşım hizmetlerinin özelleştirilmesinin ardından şimdi de temizlik ve yeşil alanların bakım hizmetlerini özelleştireceklerini, konu ile ilgili ihalenin de 22 Aralık 2011 günü saat 11.00'de Belediyede İhale Komisyonu huzurunda yapılacağını söyledi.
Çöp toplama işi başta olmak üzere şifalı suları ile ünlü Eynal Kaplıcaları dahil temizlik hizmetleri ve yeşil alanların bakım hizmetlerinin bugüne kadar belediyenin personeli ve imkanları ile yapıldığını vurgulayan Başkan Karahan, bu hizmetlerin bundan sonra belediyenin denetimi altında ihaleyi kazanan firma tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.
İhaleyi kazanacak firma ile yapacakları sözleşme gereği temizlik ile Eynal Kaplıcaları ve ilçenin değişik semtlerinde bulunan türbelerle yeşil alanların bakım işinde şu anda belediyede bu işi yapan 30 temizlik görevlisi ile 10 şoförün çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Karahan, “Özelleştirme sonunda 30 temizlik personelimiz 10 şoförümüz işlerine devam edecekler. Hakları korunacak. Maddi manevi hiçbir kayba uğramayacaklar. Gönülleri ferah olsun. Amacımız kimseyi mağdur etmeden Simav'ın temizlik işini hem daha ucuza hem de daha düzenli bir şekilde yerine getirmek. Belediyemizin denetimi devam edecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com