Temmuz'da hizmete girecek

Temmuz'da hizmete girecek
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Toprak, 2007 yılında yapımına başlanan ancak ödenek yetersizliği nedeniyle bitirilemeyen spor salonunun Temmuz ayında tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Toprak, 2007 yılında yapımına başlanan ancak ödenek yetersizliği nedeniyle bitirilemeyen spor salonunun Temmuz ayında tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
Kalfa Korusu'nu spor kompleksi haline dönüştüreceklerini söyleyen Ahmet Toprak, yaklaşık 12 yıl önce temeli atılan olimpik yüzme havuzunun ihalesinin de 2011 yılı sonuna kadar gerçekleştirileceğini ifade etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Toprak, her iki projenin de revize edilerek bitirileceğini ve spor salonunun Temmuz ayında tamamlanacağını kaydetti.
Uşak'ta Milli Takımlar Kamp Merkezi olarak planlanan Kalfa Korusu'nda bir türlü tamamlanamayan olimpik yüzme havuzu ve kapalı spor salonu projeleri hayata geçiriliyor. 1998'de temeli atılan ve 750 bin TL masraf edildikten sonra ödenek yetersizliği yüzünden bitirilemeyen olimpik yüzme havuzu ile 2007 yılında yapımına başlanan ve yaklaşık 2 milyon TL'ye mal olan spor salonu projeleri revize edildi. Her iki tesis de ödenek yetersizliği yüzünden tamamlanamıyordu.
Yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun zemin etüt çalışmalarının tamamlanmasından sonra ihale aşamasına geleceğini ifade eden Ahmet Toprak, “Spor salonu inşaatı Temmuz ayında tamamlanacak. Bin kişi kapasiteli salonda hentbolun yanı sıra güreş, judo ve boks müsabakaları da oynanabilecek. Yüzme havuzunun zemin etüt çalışmaları devam ediyor. Bu tesisler hizmete girdiğinde Milli Takımlar Kamp Merkezi olarak da kullanılan Kalfa Korusu bir kompleks haline dönüşecek' dedi.
Kalfa Korusu'nda atlı cirit sahası, futbol sahası, tenis kortu, kamp merkezi gibi tesislerin de yer aldığını belirten Ahmet Toprak şunları söyledi; ' Kalfa Korusu'nu bir spor kompleksi haline dönüştürmek istiyoruz. Yıllardır hayal edilen bu proje birkaç yıl sonra gerçekleşmiş olacak. Kompleks tamamlandığında Uşak önemli bir merkez kazanmış olacak. Spor Kompleksi kentin en az 40 yıllık ihtiyacını karşılayacak seviyeye gelecek. Olimpik havuzu projesi kapalı yüzme havuzu olarak revize edildi. Ayrıca kalfa Korusu'nda Atletizm Federasyonu, uluslararası düzeyde bir pist yapacak. Burada şuanda sporcuların barınması için kullanılan binanın 4 yıldızlı otele dönüştürülmesi de gündemde. Bütün bu yatırımlar bitirildiğinde Kalfa Korusu Türkiye'nin en modern komplekslerinden biri haline gelecek'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com