Teoman'ı tiye aldı!

Teoman'ı tiye aldı!
Ünlü yazar müziğe geri döneceğini söyleyen Teoman'ı yazdı!

Medyaradar Ailesine katılan usta kalem Barbaros Altuğ, müziğe döneceğini açıklayan Teoman'ı yazdı..

Haberi elbette duydunuz. Çünkü nasıl ki gidişini davul zurnayla haber verdiyse gelişini de al ve vala ile ilan etti Teoman.

Giderken upuzun bir mektup ve gözü yaşlı kızlar bırakmıştı ardında; müziği bırakıyordu. Hem de “ya çok çok uzun bir süre, ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere”. Paragraf paragraf hayallerini, artık nerdeyse özgürlüğün olmadığı bir yerde olduğunu, romantik romantik anlattığı mektubun pulundaki tarih 2011 sonbahar aylarını gösteriyor. Yani aradan bir sene geçti geçmedi; hoppala paşam İpsala Keşan- Teoman minnok bir notla dönüvermiş müziğine.

Veda mektubunda bahsettiği “çok çok uzun süre” bir yıl olamaz; eğer kendisi kedi değilse (hani onlar 15 sene falan yaşadıkları için bir sene çok çok uzun olsun diyelim kedilerin hayatında). Belki kendisine çokçok uzun gelen bir yıl oldu; o kısmı bilemeyeceğiz. Bir ara anlatır umuyoruz.

Ama biz artık dönmelere alıştık; yalama bir ülkeyiz nasılsa. Uzun mu uzun bir mektup ve yine romantik mi romantik laflarla romanı bırakan ve bir not bile yazmadan (hazırlıklı olurduk en azından) aniden dönüveren Tuna Kiremitçi de bu ülkede yaşıyor, dönme dolaptan hallice Ahmet Hakan da, sonsuz jübileleri ile Adnan Şenses falan da.

Ama yine de bir burukluk var içimizde elbette; zira Teoman’ı kıyısından Elif Şafak’ın bile sızdığı (yaralı kız, romantik yazar, ben ben ben falan gibi bir takım dizeleri olan bir örovizyon şarkısı attırmıştı Teoman’ın 2009 albümüne, hatırlayın – o şarkı sözü yazmayı bırakmadı ama allahtan şarkıcılar onu bıraktı) son albümlerine rağmen ayrı bir yere koyduk gönlümüzde (ben ve saz arkadaşlarım).

E haliyle insanın beklentisi de bir Adnan Şenses’den yüksek oluyor böyle durumlarda; adam gibi terk edip giden biri de var işte diye sevineyazalım isterdik; bu ülke zira gidemeyenlerin ülkesi, ne ilişkilerden, ne arkadaşlıklardan, ne işlerinden, ne ailelerinden kurtulamayanlarla dolu. Dev bir Prisoner seti adeta.

Keşke gitmeseydi, keşke gidiyorsa da davul zurnayla değil de şarkılarındaki gibi sessizce gitseydi, buğulu camlara bir işaret koysaydı sadece ve sevenleri anlasaydı gittiğini. Ama olmadı; bu sefer de olmadı. Napalım; Teoman’ı sevmekten vazgeçecek değiliz; devam ediyoruz işte: Ama tekrarlar her zaman biraz az başlar. Haberi olsun; sonra karşılıklı kırılmayalım yine.

Şimdi bu dönüşle birlikte yüreğim ağzımda bekliyorum bir acı haberi velakin; biliyorsunuz Sinan Çetin de bahçesinde çektiği muazzam aile filmi Çanakkale Çocukları (ki kendi çocukları oynuyor; Çanakkale=Sinan bu durumda demek) gişede batınca film çekmeyeceğini açıklamıştı. Evet; her gece terler içinde uyanıyorum; ya o da dönerse? Dönmez di mi? Dönmez di mi?  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com