Tepebaşı Belediyesi kışa hazır

Tepebaşı Belediyesi kışa hazır
Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tepebaşı sakinlerinin sert kış koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarına başladı.

Tepebaşı Belediyesi’nin hizmet filosunda bulunan 3 tuz serpme aracı, 4 greyder, 5 bekoloder, 2 lastik tekerlekli yükleyici, 4 mini yükleyici ve 16 kamyon kış boyunca görev yapacak.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Şantiyesi’ni ziyaret ederek araçlar hakkında bilgi aldı.

Filoya katılan yeni tuzlama aracının direksiyonuna geçen Başkan Ataç, geçtiğimiz yıl sert geçen kış aylarına rağmen başarıyla karla mücadele ettiklerini, bu kış için de önlemlerin alındığını kaydetti.

Çetin geçecek kış şartlarında diğer araçlarla beraber, olası ulaşım sorunlarına çözüm getirmek için kullanılacak tuz serici, hidrostatik ve elektronik sistem ile donatıldı.

Yüzeye atılacak tuz ve kum gibi malzemelerin araç operatörü tarafından uzaktan kumandayla komut edildiği teknoloji harikası araçlar sayesinde Tepebaşı sakinlerinin bu kış da ulaşım sorunu yaşamaması amaçlanıyor. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com