Tepebaşı'nda haşereyle mücadele

Tepebaşı'nda haşereyle mücadele
Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü haşereyle mücadeleye devam ediyor.

Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre, 2012 yılında ULV makinaları ile program dâhilinde sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, tahtakurusu, hamamböceği gibi zararlıların insan sağlığını tehdit etmeyecek seviyede tutulması için ilaçlama çalışmalarına devam edildi. Rögarlar, fosseptikler ve sinekleri üretebilecek potansiyele sahip yerlerde ilaçlama yapıldı. Öte yandan sineklerin yuvalandıkları yerlerde üremelerini önlemek için larva mücadelesi yapıldı.

Bölge halkına temiz ve sağlıklı bir ortam sağlayarak hayat kalitesini yükseltmenin amaçlandığı çalışmalarda Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) uygun gördüğü ve Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlandırılmış ilaçlar kullanılırken, çalışmalar hijyen açısından tek kullanımlık kıyafetlerle gerçekleştiriliyor.

Açık alan ilaçlama çalışmalarına kış aylarının da gelmesiyle 1 Nisan 2013’e kadar ara verilirken, haşere mücadelesinin temeli olan larva ilaçlaması, okul, cami ve resmi kurumlar ile vatandaşlardan gelecek şikâyetlere konu olabilecek kapalı alanlar için yılın 12 ayı aralıksız devam ediyor. (VİK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com