Tepebaşı'nda toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Tepebaşı'nda toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı
Tepebaşı Belediyesi, Belediye İşçileri Sendikası ile toplu iş sözleşme görüşmelerine başladı.

Tepebaşı Belediyesi, Belediye İşçileri Sendikası ile toplu iş sözleşme görüşmelerine başladı.
Başkan Ahmet Ataç ile bir araya gelen Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Bilal Temen ve yönetim kurulu üyeleri toplu iş sözleşmesi kapsamında hazırlanan taslağı sundular.
Ziyarette bir açıklama yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, toplu sözleşmelerin çok önemli olduğunu ifade ederek, “İşsizliğin ve yoksulluğun had safhada olduğu bir dönemde işçi kardeşlerimizin geçim şartlarının iyi olmadığını biliyoruz. Ama bu olumsuz günler umarım geçecek daha iyi günler hepimiz adına olsun diyorum. Seçime 20 gün kaldı. İşçi kardeşlerimin siyasi partilerin programlarını iyi inceleyip, hangi siyasi partinin işçi örgütlerine kapılarını açtığına dikkat etmesi gerek. Kim örgütlenmeye yol açıyorsa, o partinin desteklenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Bilal Temen ise, Başkan Ataç'la çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, Türkiye genelinde tüm iş kollarında örgütlenmeyle ilgili sıkıntılar içinde olduklarını söyledi. Taşeron işletmelerin örgütlenmenin en büyük engeli olduğunu söyleyen Temen, Başkan Ataç'a işçileri kalben desteklediği için teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com