Tepkisini pankartla gösterdi

Tepkisini pankartla gösterdi
Kütahya'da bir vatandaş teslim olan PKK'lıların DTP tarafından "kahraman" gibi lanse edilmesine pankartla tepki gösterdi.

Kütahya'da bir vatandaş teslim olan PKK'lıların DTP tarafından 'kahraman' gibi lanse edilmesine pankartla tepki gösterdi.
Sevgi Yolu üzerinde bir firmada yarım zamanlı olarak çalıştığını ve isminin Mustafa Karabulut olduğunu söyleyen vatandaş, Habur'da teslim olan PKK terör örgütü üyelerinin teslim olmasıyla ilgili haberleri izlediğinde çok üzüldüğünü dile getiriyor.
Tepkisini bir vatandaş olarak ancak böyle dile getirebildiğini ifade eden Karabulut, pankarta 'Teröre binlerce şehit verdik. Katillerini affedelim diye mi!' yazarak düşüncelerini dile getirdi.
Karabulut tepkisi şu sözlerle anlattı:
'Kendi çapımızda az da olsa sesimizi duyurabilmek için öyle bir kartona yazı yazıp amak istedim. Son günlerde gelişen olaylardan rahatsız olduğum için kendi çapımda bir protesto yapmak istedim. Herhangi bir görüşe sahip değilim ama bir vatan evladı olarak bunu yapmak gereği duydum' dedi.
Habur'da PKK'lıların teslim olmasını DTP'lilerin gövde gösterisi haline çevirmesi devleti harekete geçirmiş, konu Milli Güvenlik Kurulu'nda da masaya yatırılmıştı.
Bundan sonra teslim olanların TCK'nın 221'inci maddesi kapsamında, pişmanlıklarını dile getirmeleri durumunda serbest kalacağı, pişman olduklarını dile getirmeyenlerin ise cezalarını çekmeleri için hapse gönderileceği vurgulanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com