'Terfi'de flaş gelişme

'Terfi'de flaş gelişme
Hatay Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz'un atamasının askıya alındığı bildirildi.
Hatay Valiliği, bazı basın yayın organlarında Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 29.06.2012 tarihinde meydana gelen olay ile ilgili olarak 'Teşhis Sonucuna Terfi' başlığı altında Dörtyol ilçe emniyet müdürünün terfi ettirildiğine dair haberlere resmi web sitesinden cevap verdi.
 
Yapılan haberlerin eksik bilgilendirmeden kaynaklı olabileceğinin düşünüldüğü bilgisine yer verilen açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 132883 sicil sayılı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz’un durumu, bulunduğu rütbede devam eden veya sonuçlanan adli veya idari herhangi bir soruşturması bulunmadığından mevzuat hükümleri ile kıdem ve liyakat hususları bir bütün olarak değerlendirilerek, Yüksek Değerlendirme Kurulu'nun 12 Mayıs 2012 tarihindeki toplantısında görüşüldüğü bilgisini verdi.
 
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
 
“2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi eden Mustafa Marangoz’un, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu'nun 13. maddesi uyarınca ilçelerde görevlendirilmesi hukuken mümkün olamayacağından, 18.07.2012 tarihinde rütbesine uygun olarak Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na tayin edilmiştir.”
 
"TAYİN SIRASINDA KABUL EDİLEMEZ GÖRÜNTÜLER BİLİNMİYORDU"
 
“Yapılan tayin sırasında, kamuoyuna yansıyan, izah ve kabul edilemez görüntülerin olduğu henüz bilinmemektedir.” denilen açıklamada Hatay Valiliği, “Bilindiği gibi, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü'nün teşhis işlemini ilgili mevzuata uygun olarak yapıp yapmadığı hususu ile ilgili olarak valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır. Ancak, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 29.07.2012 tarihinde yapılan açıklamaya göre, konunun tüm yönleriyle araştırılması için 2 polis başmüfettişi görevlendirildiği anlaşıldığından, soruşturma polis başmüfettişlerine devredilecek olup, polis başmüfettişlerinin hazırlayacakları raporlardaki öneriler çerçevesinde ilgilinin durumu gözden geçirilecektir. Bu nedenle, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na yapılmış olan ataması, müfettişlerin raporu tamamlanıncaya kadar askıya alınmıştır.” denildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com