Terhisine 2,5 Ay Kalmıştı!

Terhisine 2,5 Ay Kalmıştı!
Çatışmada şehit olan Komando Er Muhammet Aygör'ün Konya'nın merkez Selçuklu ilçesine bağlı Sızma beldesindeki baba ocağına ateş düştü...

Konya İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinden oğlunun şehit olduğu haberini alan 9 çocuk annesi Cemile Aygör (61), fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen anne Aygör'ün tedavi altına alındığı bildirildi.

Şehit askerin ağabeyi Ramazan Aygör (32), AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşini davul ve zurnalarla askere gönderdiklerini belirterek, şimdi de şehit olduğu haberini aldıklarını söyledi.

“Şehitler ölmez vatan bölünmez. Vatan sağolsun” diyen Aygör, “Televizyonlardaki alt yazılarda Bingöl'deki çatışmada şehit olduğu yönündeki haberleri gördüğümüzde (acaba kimin ocağına ateş düştü) derken, bir süre sonra ateşin bizim ocağımıza düştüğünü öğrendik” dedi.

Aldıkları acı haberin ardından şehitleri için bol bol dua edeceklerini dile getiren Aygör, kardeşi ile 2-3 gün önce telefonla görüştüğünü anlatarak, 'Tüm yakınlarıyla son görüşmelerinde helallik istemiş” diye konuştu.

Amca Bayram Aygör ise bir şehit yakını olarak çok onurlu ve gururlu olduklarını vurgulayarak, “Yeğenimle en son görüştüğümde benden de helallik ve dua istemişti. Kendi oğlum da uzmanlık sınavını kazandı. Oğlum çok istiyor, bir aksilik olmazsa 1 ay sonra göreve başlayacak” diye konuştu.

Şehit Muhammet Aygör'ün babası Mehmet Aygör'ün 9 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenilirken, acı haberin ardından baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com