Terim hakemlere küfür etti mi?

Terim hakemlere küfür etti mi?
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının hakemleriyle yaşadığı tartışmanın detayları yavaş yavaş aydınlanıyor.

Galatasaray, Mersin İY’yi yenerek zirve yarışındaki iddiasını sürdürürken, maça damga vuran isim Fatih Terim oldu. Oyundan atılan Galatasaray Teknik Direktörü Terim’in, hakeme kötü söz sarfetmediği ama temsilciye küfür ettiği öğrenildi. Terim’in, “Geçen sefer haksız yere cezalandırıldım. Yine haksız yere atıldım. Ancak atıldıktan sonra bu kez her şeyi yaptım” diyerek öz eleştiride bulunduğu o anlarda neler yaşandı gelin birlikte bakalım..

‘İNSANIZ, TEPKİ VERMEYECEK MİYİZ?’

Hürriyet Gazetesi'nde Ali Naci Küçük imzasıyla yayınlanan habere göre; Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, orta hakem Süleyman Abay ve 4. hakem Ali Palabıyık’a küfürlü herhangi bir cümle sarf etmedi.

Sarı kırmızılıların hocası, 45. dakikada tribüne gönderilmeden önce yaşanan pozisyonda hakemlere şu sözleri söyledi:

- Topu size doğru mu vurdum? Bu kadar kolay mı? Durduk yere beni atamazsınız. Biz de insanız tepki vermeyecek miyiz?

Ancak, Süleyman Abay kendisini tribüne gitmesi yönünde uyarınca, “Bunları yapmaya utanmıyor musunuz” diye tepki gösteriyor.

‘BAKIŞLARINDAN RAHATSIZ OLDU’

Araya girenler Fatih Terim’i sakinleştirmeye çalışırken, olaya tüm detaylarıyla şahit olmaya, dinlemeye ve çözmeye çalışan Federasyon Temsilcisi İbrahim İçer’in o anki bakışları Galatasaray Teknik Direktörü’nü rahatsız ediyor. Ve Terim, İçer’in yanına gidiyor ve devam ediyor:

- Alın bu rezilliği yazın raporunuza. Görün bunları. Bunları yapanları görün.

Fatih Terim hızını alamıyor ve İçer’e, raporlara da geçen o sinkaflı cümleler ve bu ifadeyi kullanıyor:

- Si..... git.

Terim, hakem triosuna değil ancak temsilci İbrahim İçer’e sinkaf içeren ifadelerde bulunuyor.

BENİ VE EKİBİMİ TAHRİK ETTİLER

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Mersin İY maçı bitiminden sonra yöneticilere içini döktü. Terim’in “Bunlar beni itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Genç hakemler üzerime geliyor. 4. hakem adeta beni ve ekibimi tahrik etti. Üstüme çok geliyorlar” diye dert yandığı öğrenildi.

TEPKİ İÇİN VURDUYSA ATILIR

Erman Toroğlu

Fatih Terim’in topu yere vurma eylemini hangi amaçla yaptığı önemli. Burada önemli olan hangi nedenle topu yere vurduğudur. Eğer hakemin kararına kızdığı için topu yere vuruyorsa, sahadan atılması doğrudur.

EN AZ 7 MAÇ!

Mersin maçındaki eylemleri nedeniyle ağır fatura kesilecek Terim’in sezonu kapatması büyük olasılık.

Herkesin merakla, “Fatih Terim kaç maç ceza alır?” sorusunun cevabını bekliyor. Spor Hukukçusu Alpay Köse, Terim’in eylemleri sonucunda 7 ile 11 maç arasında men cezasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Köse, Futbol Disiplin Tali-matı’nın 36. maddesine göre Terim’e sportmenliğe aykırı davrandığı için (bu sezon 2. kez) 2 maç, raporlarda açıkça hakaret ettiği yazılırsa 42. maddeye göre kişilik haklarına saldırı ve tehditten 3 maç ceza verilme ihtimali bulunduğunu kaydetti.

Köse, bu durumda Terim’in geçen sezondan ertelenen 2 maçlık cezasının da bozma kararı verilip yürürlüğe konulacağını vurgulayarak “Ayrıca 51. maddeki cezaya ve tedbire uyulmaması nedeniyle de 4 maç ceza verilebilir” dedi.

Böylece Terim’e en az 7 en fazla 11 maç ceza gelme olasılığı ortaya çıkıyor. 7 maç ceza gelse dahi Terim, sezonu kapatacak.

Köse, maçtan sonraki basın açıklamasının da Terim’in aleyhine görüldüğünü sözlerine ekledi.

MHK UYARMIŞTI

Mustafa ÇULCU


MHK hakemleri devre arasında yapılan hakem seminerinde açık, net olarak uyardı. Kulübedeki antrenörün, yardımcılarının veya futbolcuların seyirciyi kışkırtıcı hareket yapmalarının önüne geçilmesini istedi. MHK’nin hakemlere talimatı şu: Kulübedekiler, yere şişe veya top gibi şeyler vurursa, ceketini fırlatırsa o kişiyi mutlaka ihraç edeceksiniz. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com