Terim sözleşmesini uzattı

Terim sözleşmesini uzattı
Bülent Tulun ile sıkıntı yaşayan Fatih Terim’in Galatasaray’ı bırakacağı iddia ediliyordu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in transfer işlerine karıştığı için BaşkanÜnal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun'dan rahatsız olduğu konuşuluyor. Hatta tecrübeli teknik adamın bu sıkıntılardan dolayı istifa aşamasına kadar geldiği de iddia ediliyor.

Bilindiği gibi geçen sezonun başında da aynı nedenlerle Terim ile Tulun karşı karşıya gelmiş ve o dönemde de sezon başlamadan Terim'in bırakıp gideceği konuşulmuştu. Ancak Terim bu iddaları yalanlamamasına rağmen görevde kalmıştı.

AYNI SIKINTI DEVAM EDİYOR

Yeni sezon öncesi de aynı durumun yaşandığı gözlenirken, çalıştırdığı takımlarda 'tek adamlık' konusunda oldukça katı prensipleri olan Terim'in bu konudaki tepkisizliği dikkat çekiyor. İşte tam bu noktada dikkat çeken başka bir unsur da Terim'in Sarı-Kırmızılı kulüple olan sözleşmesi. Bugün'ün haberine göre; sözleşmedeki bazı bağlayıcı maddeler gözlerden kaçmıyor.

SÖZLEŞMEDEKİ EK MADDE

Sarı-Kırmızılıların, Fatih Terim'le çift taraflı opsiyonu olan 3 yıllık sözleşmesi bulunuyor. 1 yılı geride kalan bu anlaşmaya göre taraftarlardan biri iptal etmek istemediği takdirde sözleşme otomatikman 1 yıl uzuyor. Yani iki taraftan birinin 'ben sizinle çalışmak istemiyorum' deme durumu var. Ancak bir şartla! Bu noktada sözleşmeye eklenen bir ek madde dikkat çekiyor.

EN AZ 1 YIL DAHA GALATASARAY'DA

Söz konusu maddeye göre anlaşmayı sonlandırmak isteyen taraf, bu isteğini sadece mayıs ayı içinde hayata geçirebiliyor. Diğer aylardaki fesihlerde anlaşmayı iptal eden taraf tazminata mahkum oluyor. Sonuç olarak mayıs ayı geride kaldığı için de Terim en az 1 yıl daha Galatasaray'da kalmış oluyor.

AYSAL SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR

Danışmanlığını yürüten Bülent Tulun'a oldukça kıymet veren Başkan Ünal Aysal, Tulun'un Fatih Terim ile olan sürtüşmesinde, iki tarafı da incitmemek için sessiz kalmayı tercih ediyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com