Terim'den kavga açıklaması!

Terim'den kavga açıklaması!
Melo ile Riera'nın kavgası Galatasaray'ın bugünkü antrenmanını basına açtırırken, teknik direktör Fatih Terim konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Terim şunları söyledi:

"Olmuş bir hadiseyi saklamanın gereksiz olduğunu düşündük ve sizlerle paylaştık. Bugün çizgiyi aşan bir durum var ki sizler buradasınız.

Bilgi kirliliğini önlemek için, herşeyi yerli yerine koymak için, doğru bilgiyi vermek için burayı sizlere açtık. Basına Florya'yı açmanın daha doğru olduğuna karar verdik. En birinci ağızdan en doğru şekilde anlatmaya çalışıyorum. Kendi hislerimi de katmaya çalışıyorum.

Başlangıçta rutin bir olaydı aslında. Sizler de buraya geldiğiniz süre içinde bu tür saha içi tartışmaları görmüşsünüzdür, şahit olmuşsunuzdur.

Ama soyunma odasında da devam etmiş. Bu sıradışıydı.

Melo vurmuş, Riera'nın kaşı açılmış. Sonra herkes kendi yoluna gitmiş...

Yerlerde sürünme, abartılı bir durum yok.

ikisini de buraya getirtir, öpüşün derdik ama bu doğrusu değil...

Her zaman sahne önü gösteriliyor ama sahne arkasını idare etme becerisini gösteriyoruz. Bu sefer paylaşmamız gerektiğini ifade ettik...

Bu paylaşılması gereken blir şeydi. Fiziki müdahale var ortada bir dikiş var...

İki oyuncu da bugünkü antrenmana çıkmadı. Galatasaray'ın bir disiplin talimatı var ama önce kendi değerleri var. Yaklaşımı doğru olmayan disiplin cezaları herkese çarptırılacaktır. Olabilecek en büyük ceza verilmesini yönetimden istedik. İkisine de eşit ceza verilecek.

Burada antrenmana çıkmayacaklar, arkadaşlarımız öbür tarafta antrenmana çıkacaklar. Malzemelerini ve antrenör vereceğiz...

Bizimle Manisa'ya gelmeyecekler, bizimle antrenmana çıkmayacaklar...Ama şampiyonluk kutlamalarında olacaklar mı, ilerleyen dönemde daha ayrıntılı değerlendireceğiz. Şampiyonluk yolunda bizimle beraber olacaklar mı olmayacaklar mı , kolkola gidecek miyiz, bunu buradan söylemeyeceğim şimdilik, kimse merak etmesin, Galatasaray buradan yara almadan ve güçlenerek çıkar..."


Tecrübeli teknik adam, iki oyuncunun takıma dönüp dönmeyeceğinin ilerleyen günlerde netlik kazanacağını belirterek, "Melo iyi bir oyuncu olduğu için aldık. Galatasaraylı taraftarların da sevdiği bir oyuncudur. Ancak Melo sadece bugün birşey yapmadı. Teknik adam arkasını döndüğü zaman futbolcular elbet birşeyler oluyor. Bazı şeyleri görmezden geleceksiniz yoksa takımda oyuncu kalmaz. Melo, tarihinde oynamadığı kadar iyi oynuyor ve takıma faydalı da oluyor. Galatasaray'ın kendine ait değerleri vardır. Aslolan Galatasaray'dır. Bu kadar doğru giderken, bu kadar nazara açık ilerlerken ufak tefek de nazar boncukları olacaktır. Fakat bu olayın da cezasız kalması mümkün değildir. Ceza bir kaç şekildir, nasıl bir ceza vereceğimizi ilerleyen günlerde göreceğiz. İki oyuncunun daha sonra bizimle olup olmayacağını da önümüzdeki günlerde göreceğiz" dedi.

Melo ve Riera'nın görüşme isteklerini kabul etmediğini de sözlerine ekleyen Terim, "Olaylar çizgiyi aştığı için kamuoyu ile paylaşıyorum. Şu an iki futbolcunun da üzgün olduğunu biliyorum ve dünden beri de görüşme isteklerini kabul etmiyorum. Şampiyonluk yolunda bizimle birlikte olacaklar mı olmayacaklar mı ilerleyen günlerde göreceğiz" diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com