Terim'e cezayı kim verdi?

Terim'e cezayı kim verdi?
Terim kararına kimler muhalefet etti?

Sporx.com da yer alan habere göre Profesyonul Disiplin Kurulu'nun yaklaşık 8 saat süren tarihi toplantısının ardından kurul, uzun süre üzerinde tartışılacak "tarihi" bir karara imza atarken cezaların oy çokluğu ile verilmesi dikkat çekti.

Teknik direktör Fatih Terim'in dinlenmesinden sonra karar aşamasına gelen kurul üyeleri teknik direktör ve antrenörlerin idari tedbirli sayılıp sayılmayacağı yani hadiselerinin ihraç olup olmadığı konusunda ikiye bölündü.

Üyelerin çoğunluğu hakemlerin teknik adamları ihraç etme gibi bir görevi olmadığını bu nedenle idari tedbir durumunun söz konusu olmadığı görüşünde birleşti. Ancak bunun aksini iddia eden tarafın azınlıkta kalmasıya Terim ve ekibi için kuruldan sürpriz ve beklenmedik bir karar çıkmasına neden oldu.

Kurul başkanı Halit Fahri Gültekin ve Av.Serdar Ölmez'in muhalif oylarına karşılık, Av.Sinan Gürsoy, Av.Memduh Oğuz, Av.Ahmet Yavaşçı, Av.Kadir Er ve Av.Tolga Erol Terim ve yardımcılarının idari tedbire uymama ve buna işştirak etmeme konusunda bir eylemle cezalandırılamayacakları yönünde oy kullanması kararı getirdi. Terim, Hasan Şaş ve Ümit Davala kararları 5'e 2 oy çokluğu ile alınmış oldu.

Sporx.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com