"Terim'in başında olduğu her takım..."

"Terim'in başında olduğu her takım..."
Fuat Çapa, Galatasaray maçı öncesi konuştu...

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, futbolda yıldız oyuncuların önemli olduğunu, ancak oyuncuları yıldızlaştıran unsurun sadece yetenekleri değil takım oyununa uyumları olduğu değerlendirmesini yaptı.

Fuat Çapa yaptığı açıklamada, yarın karşılaşacakları Galatasaray'ın futbolcu kadrosunda tecrübeli ve kaliteli isimlerin bulunduğunu belirterek, ''Dahası, başlarında Fatih Terim var. Onun başında olduğu her takım coşkulu ve hırslı oynar. Ancak biz de iyi bir takımız'' dedi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda sürekli takım olmaya vurgu yaptığını kaydeden Çapa, ''Şüphesiz futbolda yıldız oyuncular önemli. Queresma'nın Maccabi maçında yaptıkları ortada, ancak yıldızlar kendi başlarına parlamaz. Futbolda kaliteli oyuncuları yıldızlaştıran, sadece kendi yetenekleri değil, takım oyununa uyumlarıdır'' diye konuştu.

Uyguladıkları antrenman programı ve taktik yaklaşımın Türkiye'deki futbolcular için yeni olduğunu ifade eden genç teknik adam, her geçen hafta futbolcuların taktik uygulamadaki başarısının arttığını, antrenmanların meyvesini toplamaya başladıklarını söyledi.

''Önemli olan isim değil, bilim''

Kadrolarında bulunan futbolcuların sadece bu sezon değil, gelecek yıllarda da uyguladıkları çalışma sisteminin faydasını göreceğini dile getiren Fuat Çapa, sezon başında belirledikleri programa göre hazırlandıklarını ifade etti.

Galatasaray maçına özel bir hazırlık yapmadıklarını dile getiren Çapa, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizim takım olarak antrenman programımız sezon başında belirlendi. Karşılaşmalara rakiplere göre değil bilimin kurallarına göre hazırlanıyoruz. Bu hafta içinde de bu programı uyguladık. Galatasaray maçında taraftarları ve Ankaralıları tribünlerde görmek istiyoruz. Oynadığımız oyunla birçok futbolseverin beğenisini kazandık. Sadece biz değil, Gençlerbirliği taraftarı da futbolseverlerin gözdesi. Futbolu bilen, oyuna katılan bir taraftarımız var. Dilerim hem onların hem de onlara benzeyen futbolseverlerin sayısı giderek artar.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com