Termal haftasında oteller yüzde 50 indirimli olacak

Termal haftasında oteller yüzde 50 indirimli olacak
Afyonkarahisar'da ‘Termal Turizm Termal Haftası’ düzenlenerek bu hafta içerisinde otellerin yüzde 50 indirimli olarak gelenlere hizmet vereceği belirtildi

Afyonkarahisar Termal Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ATTİD) Başkanı Ali Acar, bu konuda dernek olarak bir çalışma başlattıklarını belirterek, otellerin en ölü zamanlarında bu etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi. Bu hafta içerisinde aynı zamanda bir ‘Termal Fuar’ düzenlemeyi düşündüklerini kaydeden Acar, “Afyon termallerinin zaten bir bilinirliği var. Bu bilinirliğin artması ve yurt dışındaki insanların da bu etkinlik sayesinde kente gelmesi ve otellerde kalması sağlanacaktır.” dedi.

Afyonkarahisar’ın ‘Termal Başkent’ olduğunu ancak termal fuarların İstanbul’da bir otelin bodrum katında yapıldığını ifade eden Acar, bu etkinliğin illerinde yapılması gerektiğini dile getirdi. Hafta boyunca yüzde 50 indirim yapılacağından yüz bin insanın kente gelmesinin beklendiğini ifade eden Acar, “Bunlardan 20 bini bile geri dönmüş olsa her yıl bu kadar geri dönüşüm sağlanmış olacaktır. Hem bilinirliği arttırmak hem de, Afyonkarahisar termallerinin kalitesinin yurt dışında duyulmasına vesile olacaktır. Aynı zamanda düzenlediğimiz fuarda sadece termalciler değil, termal sağlıkçıları, medikalciler, fizik tedavi kısımları da katılacaktır. Hem sosyal bir etkinlik olacak hem de yüzde 50 indirimle bir hafta boyunca binlerce insan Afyonkarahisar’a gelip gidecek. İnsanlar gelip yaşayacaklar, görecekler.” diye konuştu.

Kentin marka şehir haline gelmesiyle zaten otellerin dolacağını ifade eden Acar, termalciler, mermerciler, çarşı esnafı, kamu kurumlarında oluşan 3-5 milyonluk bir havuzla, Afyonkarahisar’ın tanıtımının yapılması gerektiğini anlattı.

“ÖNCELİK SAĞLIK TURİZMİ OLMALI”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak da termal ve sağlık turizminin mermer ve gıdanın öncesinde yer alması gerektiğini söyledi. Solak, termal ve sağlık turizmine ilişkin geçen yıl uluslararası düzeyde dokuz kongre ve fuara katılarak, şehri, otelleri, kuruluşları ve hizmetleri üst düzeyde tanıttıklarını belirtti. Solak, “Türkiye'de GATA'dan sonra ikinci prestij hastanesi olan 200 Yataklı Acil Yardım ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizi hizmete açtık. Termal turizme, SPA'ya ve wellness'a en büyük hizmet edecek kuruluşların başında fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaneleri geliyor. Otellere rehabilitasyon veya değişik amaçla gelen bir bireyin herhangi bir nedenle sağlık hizmeti alması esastır. İşte biz bu düşünceden hareketle bu hastanemizi açtık.” diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com