Termal Resort, müşterilerini ağırlıyor

Termal Resort, müşterilerini ağırlıyor
Kütahya'nın Emet ilçesinde faaliyet gösteren Emet Thermal Resort Otel'in Genel Müdürü İsmail Özcan, tesislerinin hizmete gireli 1 yılı aşkın bir süre olduğunu belirterek, bu zaman zarfında çevre iller başta olmak üzere çok sayıda müşteriyi ağırladı

Kütahya'nın Emet ilçesinde faaliyet gösteren Emet Thermal Resort Otel'in Genel Müdürü İsmail Özcan, tesislerinin hizmete gireli 1 yılı aşkın bir süre olduğunu belirterek, bu zaman zarfında çevre iller başta olmak üzere çok sayıda müşteriyi ağırladıklarını söyledi.
Otellerine gelen müşterilerin büyük çoğunluğunun termal suyla tedavi amaçlı geldiklerini ifade eden Özcan, “Tesisimizin içerisinde 5 farklı termal suyumuz var. Bunların 4'ü akroda termal dediğimiz kokusuz termal suyu şeklindedir. Bütün odalarımızda termal suyumuz bulunmaktadır. Bunun ayrı bir özelliği var tabi insanlar tatile geldiklerinde 5 yıldızlı konforu da yaşayarak kendi küvetlerinin içerisinde termal suyu doldurup tedavi imkanı bulabiliyorlar” dedi.
Tesislerinde alternatif tedavi yöntemlerinin de uygulanmaya başladığını dile getiren İsmail Özcan, bu çerçevede İstanbul'dan bioenerji uzmanı Ayşe Şerifova'nın görevine başladığını anlattı.
Ayşe Şerifova ile birlikte kaplıca suyunun tedavi yöntemlerinin yanında alternatif tedaviye de başlanıldığını duyuran Özcan, “Ayşe Hanım'ın uyguladığı tedavi yöntemi çok farklı. Yaklaşık bin yıl öncesine dayanan bir tedavi metotları bunlar. Eski Mısır döneminde insanların göz bebeklerinden iç hastalıklarında ortaya çıkabilecek herhangi bir rahatsızlığı anlayabiliyorlar. Yani hastalığı ilk önce gözler ele veriyor. Zaten kendisinin ulusal basında bu konuyla ilgili köşe yazıları da var. Biz buradan takip ediyorduk kendisini. Kütahya'mıza Emet'imize kendisini kazandırdık” dedi.
Ayşe Şerifova'nın yaptığı faaliyetleri de anlatan Özcan, “Örneğin: tespit edilen hastalıkların öncelikle reçetelerini bitkisel özellikle ilaçlarla reçete hazırlayıp veriyor. Bel ve boyun fıtığı gibi tedavileri alternatif tedavi yöntemleriyle çözüme ulaştırıyor. 16 seansta yüzde 100 çözüm elde edebiliyorsunuz. Bunun çok yakın örnekleri var. şu bir ay içerisinde çok ciddi 4-5 hastamızı bu konuda tedavi ettik üstelik ameliyat olmalarına rağmen” dedi.
Termal suların adeta bir şifa kaynağı olduğunu dile getiren İsmail Özcan, bu suların insanların farkında olmadıkları hastalıkları bile iyileştirdiğini belirtti.
Tesislerindeki tüm faaliyetleri profesyonel kişilerle yürüttüklerini ifade eden İsmail Özcan, “80'e yakın personelimiz çalışmaktadır. Burada personele eğitim vermek amacıyla sektörün içinde profesyonel kişileri getirip kendi yöremizin halkını bu konuda buraya adapte etmeye çalışıyoruz. Dumlupınar Üniversitesi de Emet Meslek Yüksekokulu aracılığıyla Turizm Bölümü açarak destek vermeye çalışıyor bize. Turizm bölümüyle beraber de oradan aldığımız öğrencilere burada staj imkanları sağlıyoruz. Başlangıçtan sonuna kadar otelimiz bulunduğu ilçeye, çevreye ve bütünüyle ülkemize faydası olmak için elinden geleni yapıyor” diye konuştu.
Termal otel ile bir sigorta şirketi arasında yapılan anlaşma uyarınca Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde yaşayan ve doktor raporu bulunan sigortalı hastalara ücretsiz kaplıca terapisi imkanı sağlandığını belirten Özcan, merkezi Hollanda'da bulunan AGIS sigorta şirketiyle anlaşma yaptıklarını bildirdi.
Bu anlaşmayla AB üyesi ülkelerde yaşayan sigortalı hasta ve özürlülere otelde ücretsiz kaplıca terapisi imkanı sağlandığını ifade eden Özcan, şunları söyledi:
''İşletmemiz bünyesinde bulunan Emet Thermal Resort Otel'i yurt dışına açmak amacıyla bazı çalışmalar yürüttük. AB üyesi ülkelerdeki insanların termal tesislerden yararlanması için çeşitli Avrupa ülkelerinde temaslarımız oldu. Bunun sonucunda Hollanda merkezli AGIS adlı sigorta şirketiyle anlaşma imzaladık. Bu çerçevede otelimizin 12 çalışanı bu ay sonunda Avusturya'ya giderek, hasta ve özürlülere bakım konusunda bir ay süresince kursa katılacak. Daha sonra AB üyesi ülkelerden sigortalı hasta ve engelliler doktor raporlu olursa ücretsiz, raporları bulunmazsa yüzde 15 indirimli olarak termal tesisimizde kaplıca terapisi alabilecek.''
Ayın indirimi Kütahyalı vatandaşlara da sağlamak istediklerini dile getiren Özcan, “Buradaki maksadımız bizim insanımız bizim olan değerleri bilsin. Bursa'dan, İnegöl'den ve Eskişehir'den çok ciddi bir potansiyel var ve İstanbul, Ankara ve Uşak'tan da çok iyi bir potansiyel var. Denizli' den Hakkari'den Siirt'ten de aynı şekilde potansiyel var. Bu konuda insanlar yakın çevrelerden buraya gelebildiğine göre Tavşanlı bizim hemen kapımızın arkası. Kütahya buraya çok yakın bir mesafede. Diğer ilçelerimizde aynı şekilde buraya yakınlar. O insanlar buranın imkanlarından faydalanabildiklerine göre bizim kendi insanımızın bunun değerini hayli bilmesi lazımdır. Çünkü ileride korkuyorum o kadar çok potansiyel olmaya başlayacak ki biz kendi hemşerilerimize hizmet veremeyecek duruma geleceğiz. Yani maalesef yerimiz yok demek zorunda kalacağız. Bu bizi üzer. En azından şimdiden fırsatları varken başlangıcı yapsalar iyi olur diye düşünüyorum. Biz Afyon'daki fiyat politikasının aynısını uygulamıyoruz. Orda ki fiyatlarla bizim aramızda çok ciddi fark var. Hizmet kalitesi yönünden de şunu söyleyebilirim kat ve kat üstün hizmet veriyoruz. Bunu bizler söylemiyoruz. Gelen misafirlerimizin kıyaslamaları bunlar. Gelen herkesin söylediği biz yıllardan beri diğer termal otellere gidiyoruz, özellikle afyon bölgesi ve diğer bölgeler de tesislerde kaldık. Ama burada aldığımız hizmet kalitesini burada aldığımız güler yüzlülüğü, burada aldığımız yemek kalitesini, oda hizmetini, temizliği, hijyeni, bu doğal ortamı ve sağlık hizmetini hiçbir yerde alamadık. Bunlar onların fikirleri. Çok yakında düşündüğümüz yatırımları da gerçekleştirdikten sonra Türkiye de bir numara olmaya aday olacak burası.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com