Termal Zenginlik Spor Turizmiyle birleşleşiyor!

Termal Zenginlik Spor Turizmiyle birleşleşiyor!
Şifalı sular konusunda en zengin iller arasında yer alan ve Türkiye'nin termal turizm üssü olarak tanımlanan Afyonkarahisar, bu zenginliğini spor turizmi ile birleştirmeye hazırlanıyor...

Afyonkarahisar'a yapılacak 70 milyon liralık dev spor kompleksi sayesinde termal turizm ile spor turizminin entegre olması hedefleniyor. Spor turizmi için hazırlanan ve 13 Ağustos'ta ihalesi yapılacak dev proje sayesinde Afyonkarahisar'a yılda 1 milyon sporcu ziyaretinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar'a spor turizminin gelmesi ve termal turizmle entegre olması açısından bu tesisin çok önemli olduğunu söyledi. Çoban, şehrin çehresini değiştirecek bu tesisin Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olacağını kaydetti. Çoban, Afyonkarahisar-İzmir karayolu üzerinde termal bölge havzasında bulunan 650 bin metrekarelik alanın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis edildiğini ve tesisin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacağını anlattı.
Spor komplekslerinin ön cephesinde Anemon Otel'den İkbal Otel'e kadar giden şerit üzerinde çok sayıda otel yer alacağını dile getiren Çoban, yeni yatırımlarla Afyonkarahisar'ın yıldızının daha da parlayacağını kaydetti. Spor kompleksiyle şehrin dev bir yatırıma daha kavuşacağını aktaran Çoban, kompleksin ihalesi yapıldıktan sonra mümkün olduğunca kısa sürede bitirilmeye çalışılacağını aktardı.
Kışın devre arası kampı için Antalya'yı tercih eden birçok yerli ve yabancı futbol kulübünün, yaz kampı için de iklim şartları uygun olduğu için Afyonkarahisar'ı tercih edeceğini vurgulayan Başkan Çoban, 'İlimizde nem oranı çok düşük. Futbol kulüplerinin burada kamp yapmaları için şartlar uygun. İnşallah spor kompleksimiz hizmete girince buraya gelen her kulüp çok memnun kalacak ve her yaz dönemi kampını ilimizde yapacak.' dedi. Afyonkarahisar'da her geçen gün termal turizm alanında yatırımların arttığını dile getiren Çoban, spor kompleksi ile birlikte şehrin cazibesinin daha da artacağını söyledi.
Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Zafer Havalimanı'nın ilahesinin de kısa süre içerisinde gerçekleştirileceğini aktaran Çoban, havalimanı ve spor kompleksi hizmete girince Afyonkarahisar'ın yerli ve yabancı turistlerin tercih merkezi olacağını kaydetti.
650 bin metrekarelik bir alanda kurulacak dev spor kompleksi bünyesinde 20 bin kişilik stadyum, 5 bin, 3 bin, bin ve 500 kişilik spor salonları, 40 bin metrekarelik su kayak parkı, 20 adet çim futbol sahası, 2 adet sentetik çim futbol sahası olacak. Ayrıca 6 tenis kortu, bir adet bin kişilik tenis kortu, 2 kapalı tenis kortu, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, kızak, buz ve kayak pistleri, voleybol, basketbol ve atletizm sahaları, gençlik merkezi, yönetim binası, amatör spor evi, hizmet binası, kafeterya, helikopter pisti ve bin 750 araçlık otopark yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com