Termik Santrali 2010'da üretime geçecek

Termik Santrali 2010'da üretime geçecek
Polat Elektrik Üretim AŞ Koordinatörü Tuğrul Büyüktürk, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde kurulacak termik santralde, 2010 yılında üretime başlanmasının planlandığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ederek, termik santral projesi kapsamında yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi veren Büyüktürk, burada yaptığı açıklamada, şirketin Artvin'de hidroelektrik, Erzurum'da rüzgar enerjisi, Amasya'da biyogaz üretim tesisi yatırımları bulunduğunu belirtti.
Tavşanlı'ya kuracakları termik santral için makinelerin yüzde 90'ının buraya getirildiğine ve bakımlarının depoda sürdüğüne işaret eden Büyüktürk, şu bilgiyi verdi:
''Tavşanlı'da kurulacak santralde, 3 ünitede 17'şer olmak üzere toplam 51 megavat enerji üretimi hedefliyoruz. Makinelerimizi İngiltere'den temin ettik. Tavşanlı'da kuracağımız termik santralde, 2010 yılı sonlarında üretime başlamayı planlıyoruz. Bunun ardından 150 megavatlık bir tesis yatırımı düşünüyoruz. Yüksek basınç kazanları yakın zamanda yapılacak tesiste en son teknolojik sistem olan akışkan yataklı, çevre kirliliğine neden olmayan bir işletme yapısı kuracağız.''
Büyüktürk, mevzi imar planı ile ilgili çalışmaların İl Özel İdaresi gündeminde olduğuna dikkati çekerek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığından gelecek cevabı beklediklerini kaydetti.
İmar planının onaylanmasından sonra inşaat çalışmalarına başlanacağını ifade eden Büyüktürk, tesisin 10 bin metrekare alanda inşa edileceğini duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com