"Terör amacına ulaşamayacak"

"Terör amacına ulaşamayacak"
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, katıldığı Afyonkarahisar AKP İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, “Biz, İzmir’de cumhuriyet mitingi düzenleyen ama Hakkari’deki mitingde Türk Bayrağını cebine gizleyenlerden değiliz” dedi. Kılıç, Türkiye

Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) toplantı salonunda gerçekleştirilen 36. Afyonkarahisar AKP İl Danışma Meclisi toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AKP'li ilçe ve beldelerin belediye başkanları ile parti üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'nin çok kritik bir ülke olduğunu ve sahip olduğu zenginliklerin dünyaya parmak ısırtacak bir ülke olduğundan dolayı terörün Türkiye’yi hedef aldığını söyledi.

Uluslararası terör örgütlerinin Türkiye’ye düşmanlık yapmasının nedeninin, Türkiye’nin sahip olduğu güç, imkanlar ve vizyon olduğunu belirten Kılıç, “Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Caniler cinayet şebekeleri hiçbir zaman hayallerinin gerçekleşeceği günü göremeyecek. Kazanan millet olacak. Kazanan mazlumlar, ezilenler, mağdurlar olacak. Kazanan, birliğine, dirliğine ve bütünlüğüne ve kardeşliğine sistematik bir biçimde saldırılan Türk Milleti olacak. Buna yürekten inanın” dedi.

 BİZİM İTTİFAKIMIZ SADECE MİLLETİMİZLEDİR

Türkiye’nin Samsun’unda, Afyonkarahisar’ında, Antalyası’nda, Diyarbakır’ında ve Batman’ında aynı cümleleri söylediklerinin kaydeden Bakan Suat Kılıç, şöyle konuştu: “Bizim cümlelerimiz konuştuğumuz yere göre değişmiyor. Doğu ve batıda dediğimiz şudur tek vatan, tek devletiz. Tek bayrak, tek milletiz. Biz bu düsturla yola çıktık. Biz, İzmir’de Cumhuriyet mitingi düzenleyen ama Hakkari’deki mitinginde Türk Bayrağını cebine gizleyenlerden değiliz. Biz, Türkiye’nin batısında ulusalcılarla, güneydoğusunda BDP’liler ile seçim ittifakı kuran ve buralardan medet umanlardan değiliz. Bizim ittifakımız sadece milletimizledir

YUNANİSTAN, İSPANYA MAAŞ ÖDEYEMİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili bilgi veren Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “KYK, 50 yıllık bir kurum ve 10 yıldır bizimle. Bizden önceki 40 yılda 2 bin 600 yatak kapasitesi üretebilmiş, AKP ile geçen 10 yılda 2 bin 700 yatak üretmiş yani bizim 10 yılımız bizden önceki 40 yıla bedel. Biz böyle çalışıyoruz. Yurtlarımızın odaların hepsine birer mini buzdolabı koyacağız, ev gibi tıpkı. Öyle bir hükümetimiz var ki, Allah'a ne kadar şükretsek azdır. Hedefimizde insan var. İnsana hizmeti hayatın merkezine koyduk. Çünkü biz öyle alelade bir hükümet değiliz, biz herhangi bir koalisyon hükümetinin topal ortağı değiliz. Ağır aksak yürümüyoruz."

Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olduklarını anlatan Kılıç, şöyle konuştu: "Yurtlarda kalan bir delikanlının ya da genç kızın sabah kahvaltı yapmadan okula gitmemesinin, akşama okulundan geldiği zaman yemek yemeden yatağa girmemesini kim düşünür? Anası, babası düşünür. Ama bu ülkede bunu düşünen biri daha var. O Başbakan Erdoğan'dır biz böyle bir hükümetiz. Her ay KYK’da kalan öğrencilerimize 180 TL yemek yardımı yapıyoruz. Yılbaşında bu rakamı biraz daha artıracağız. Şimdi şöyle bir hesap yapalım bakanlığımıza bağlı yurtlarda kalan öğrenci sayısı 308 bin. Bu rakamı 180 TL ile çarpalım işte sonuç ortada. Yunanistan, İspanya maaş ödeyemiyor. Biz her ay 308 bin öğrencimize 180 TL yemek yardımı yapıyoruz. Allah bereket versin. Bununla birlikte Türkiye genelinde bir milyon 170 bin gencimize ayda 260 TL burs ve kredi veriyoruz” Bakan Suat Kılıç, programda ayrıca, dün gerçekleşen helikopter kazasında şehit olan 17 Mehmetçik içinde baş sağlığı mesajı verdi. (VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com