Terör eylemlerine karşı duyarsızlaştık! /VİDEO

Terör eylemlerine karşı duyarsızlaştık! /VİDEO
Son günlerdeki terör eylemlerini değerlendiren Alev Alatlı, ancak şehit sayısı yüksekldiği zaman toplumsal bir duyarlılığın geliştiğine dikkat çekti

Elmahaber

CNN Türk'te yayınlanan Soruyorum programına konuk olan edebiyatçı, yazar Alev Alatlı gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı!

Son dönemdeki terör eylemlerini ve şehit haberlerini değerlendiren ünlü entelektüel, bu olayların medyadaki sunumundan siyasiler tarafından nasıl değerlendirildiğine varıncaya kadar oldukça ilginç tespitlerde bulundu.

VİDEO HAZIRLANIYOR!

BU KAYIPLARI ÇOK ŞAŞIRTICI BULMUYORUM!

Son dönemdeki terör olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Alatlı şu yanıtı verdi: "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Niye bu kadar travma geçirdiğimizi anlamaya çalışıyorum ben. Çok mu şaşırtıcı bir tarafıyla çok şaşırtıcı bulmuyorum bu kayıpları. Peki neyi şaşırtıcı buluyorum diye düşünüyorum, İşte 8-9 kere yaşandı. Bunun ne kadarı profesyonel kibirden oluşuyor. Ne kadarı iş kazası, ne kadarı PKK'nın gücünü gösteriyor. Bu konularda bilgi olmadığından yaşanan tabi ki infial oluyor. Çünkü elimizde gerçekten bilgi yok"

POLİTİKACILAR BOŞVARİL GİBİ TINGIRDIYOR

Özdemir'in, "bu konuda siyasiler çok fazla açıklamada bulunuyor bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna ise Alev Alaltı çok tartışılacak bit yanıt vaerdi:

"Türkçede bir laf vardır, 'Boş varil gibi tıngırdıyor' diye, bir şeyler söylemekte ihtiyaç, aynı şeyleri bir daha bir daha ısıtıp ıstıp söylemek."

PROFESYONEL VE TEKNİK AKSAKLIKLAR NE KADAR DİYE MERAK EDİYORUM

Alev Alatlı, PKK ile mücadelede gereken ciddiyetin gösterilemediğini ve bu kayıpların arakasında ciddi bir profesyonel ve teknik aksaklığın mevcut bulunduğuna işaret ederek, terör ile mücadelede izlenen yöntemleri eleştirdi.

ALLAH BU ACIYI UNUTTURACAK ACI VERMESİN

Alev Alaltı, terör eylemlerinde ölüm sayısının bu kadar yükselmesinin toplumsal bir duyarsızlaştırma yaratığını belirterek asıl korktuğunun bu acıyı unutturacak daha büyük bir acıların yaşanması olduğunu ifade etti.

Elmahaber

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com