''Terör örgütlerinin tuzaklarına kanmayın'' uyarısı

''Terör örgütlerinin tuzaklarına kanmayın'' uyarısı
Kütahya'da, emniyet yetkililerince üniversite öğrencilerine verilen konferansta, terör örgütlerinin üye kazanma yöntemleri anlatıldı.

KÜTAHYA - Kütahya'da, emniyet yetkililerince üniversite öğrencilerine verilen konferansta, terör örgütlerinin üye kazanma yöntemleri anlatıldı.
Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim öğrenci yurdunda verilen konferans, terör örgütlerinin militan kazanma yöntemlerini konu alan belgesel filmin izletilmesiyle başladı.
Terörle Mücadele Şube Müdürü Hacı Çağlar, konferansta yaptığı konuşmada, terör örgütlerinin, bir ideoloji doğrultusunda şiddet eylemleriyle ülkenin meşru düzenini bozmayı hedefleyen oluşumlar olduğunu bildirdi.
Terör örgütlerinin eylemlerinde gençleri kullanmak için çeşitli yollara başvurduğunu belirten Çağlar, şöyle konuştu:
''Bir ideoloji doğrultusunda birden fazla insanın örgütlenmesi sonucu şiddet eylemleri göstererek ülkenin meşru düzenini yıkıp yerine kendi ideolojilerini kurmak amacıyla yapılan eylem ve faaliyetlere terör örgütü diyoruz. Terörist de silahlarla şiddet eylemlerine başvuran kişiler olarak tanımlanıyor. Terör örgütlerinin unsurları, ülkenin meşru sistemini bozmak adına sergiledikleri eylemler doğrultusunda gösterdikleri şiddet eğilimleridir. Şiddet eğilimleri, terör örgütlerinin kamp kurdukları alanlarda ortaya çıkıyor. Türkiye'deki terör örgütlerine baktığımızda üç unsur karşımıza çıkıyor. Bunlar, devlet ve siyasal sistemlere karşı bulunan sağ ve sol örgütler, bölücü terör örgütü, bir de son son zamanlarda eylemleri artan uluslararası terör örgütleridir.''
Çağlar, konferansın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com