'Terör örgütü kampını' bombaladılar!

'Terör örgütü kampını' bombaladılar!
'Saldırılar çok ciddi yanıt bulacak'

İsrail ordusunun bu sabah Gazze'ye iki hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Arapça yayın yapan İsrail'in Sesi Radyosu'nda İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki bir terör örgütü kampı ile mühimmat deposunu hedef aldığı belirtildi.

Açıklamada, hava saldırısının Gazze'den Batı Negev bölgesine atılan füzeye karşılık olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre hava saldırılarında İslami Cihad Örgütü'nün askeri kanadı Kudüs Tugayları'na ait eğitim kampı ile Gazze'nin güneyindeki boş bir arazi hedef alındı. Saldırılarda can kaybının yaşanmadığı kaydedildi.

'ÇOK CİDDİ YANIT BULACAK'

İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres, İsrail ordusunun Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı hakkında, "Belirli aralıklarla saldırı siyasetine izin vermeyeceğiz" dedi.

Peres, yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail Savunma Kuvvetleri Gazze Şeridi'nde bazı hedefleri vurdu. Şunu açıklığa kavuşturalım, belirli aralıklarla saldırı siyasetine izin vermeyeceğiz. İsrail'e atılan roket ve füzeler çok ciddi yanıt bulacak. İsrail, vatandaşlarının güvenliğini korumak için gereken şeyi yapacaktır" ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada ise "İsrail Hava Kuvvetleri, teröristlere ait bir depo ve Hamas'ın eğitim kampını hedef aldı. Saldırı, İsrail'in güneyindeki sivillere yönelik saldırılara karşılık olarak yapıldı" denildi.

Açıklamada ayrıca Gazze'den yapılan tüm saldırılardan Hamas'ın sorumlu olduğu belirtildi.

Arapça yayın yapan İsrail'in Sesi Radyosu'nda İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki bir terör örgütü kampı ile mühimmat deposunu hedef aldığı belirtilmişti. (BCK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com