"Terör Örgütünü 'Taşeron' Olarak Kullanan Kim?"

"Terör Örgütünü 'Taşeron' Olarak Kullanan Kim?"
DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, Başbakan'nın son zamanlarda taşeronluk kelimesini çok kullanıldığını ve PKK'nın kime taşeronluk yaptığını öğrenmek istediklerini vurgulayarak Başbakan'dan açıklama beklediklerini belirtildi. Başbakanın sözlerine

DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, Başbakan'nın son zamanlarda taşeronluk kelimesini çok kullanıldığını ve PKK'nın kime taşeronluk yaptığını öğrenmek istediklerini vurgulayarak Başbakan'dan açıklama beklediklerini belirtildi.
Başbakanın sözlerine halk olarak anlam veremediklerini vurgulayan Atilay konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sayın Başbakan'ın yaptığı açıklamaları anlamakta zorlanıyorum. Sayın Başbakan bu terör örgütünün bir taşeron örgüt olduğunu ve bunun arkasında başka güçlerin olduğunu ima etti, açıkça söyledi. Bir ülkenin Başbakan'ı bunu söylüyorsa, demekki bildiği çok önemli gerçekler var. O zaman terör örgütünü taşeron olarak kullanan güçler kimdir? Bu güçlerle siyasal iktidar ne tür bir mücadele verecektir, Başbakan'ın bunu oturup açıklaması gerekiyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Yaşanan terör saldırısı sonrasında, terörle mücadelede büyük bir istihbarat zafiyeti olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Atilay, hükümete yüklendi.
Atilay, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yapılan açıklamalarda, terör örgütüne mensup 250 kişinin gece baskın düzenlediği söyleniyor. Eğer birileri sınırı aşıp geliyorsa ve siz bilgi alamıyorsanız saldırı anına kadar, demek ki çok ciddi bir istihbarat zafiyeti var. Bu istihbarat zafiyeti nereden kaynaklanıyor, kimden kaynaklanıyor? Bunun çok iyi sorgulanması lazım. Eğer siz kendi ülkenizin istihbaratını başka ülkelerin vereceği bilgilere bağlamışsanız, o zaman ülkenizin istihbaratı çok ciddi zafiyetler yaşıyor demektir. 8 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz, eğer istihbarat açısından bu zafiyeti yaratıyorsanız, o zaman ülke yönetiminde çok zayıfsınız demektir.”
Terörle mücadelede uygulanan politikalarla çıkmaza girildiğini savunan Atilay, açılım politikasının iflas ettiğini öne sürdü.
Atilay şunları ifade etti:“Terörle mücadelede günlük politikalarla yola çıkmak sonuçta siyasal iktidarı açmaza götürür. Nitekim geldiğimiz nokta da budur. Günlük politikalarla yola çıkıldı ve ciddi açmazlarla karşı karşıya kalındı. 'Terör sorununu çözeceğiz' denildi, toplumun bütün kesimleri dışlandı. Hiç kimseye bilgi verilmedi. Kafalarının arkasında ne olduğunu bilmediğimiz bir açılım politikasıyla başladılar ve bugün geldiğimiz noktada bu politikanın açıkça iflas ettiğini gösteriyor.” şeklinde açıklamalarda bulunarak Hükümete yüklenen Atilay, terör bitmesi için politiklarının değişmesi gerektiğini ise yineledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com