Terör örgütünün sinsi planları

Terör örgütünün sinsi planları
Diyarbakır'da 3 yıldır Emniyet Müdürlüğü yapan Mustafa Sağlam, terör örgütün sinsi planları konusunda çarpıcı değerlendirmeler yaptı.
Sağlam, Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu’nun çıkarttığı “Diyarakademik” dergisinde kaleme aldığı makalede, çuvaldızını bu kez devlete batırdı.
 
Şeytanın bile aklına gelmeyecek olaylara tanık olduklarını belirten Mustafa Sağlam, şunları söyledi:
"Terörü bir avuç çapulcu diyerek küçümsemek yanlış olur. Karşımızda rastgele hareket etmeyip, kendi aklıyla değil birçok yabancı istihbarat servisinin aklıyla hareket eden dünyanın gelmiş geçmiş en büyük suç örgütlerinden biri var.
 
"Bize kan döktürmek istiyorlar"
 
Örgütün amacı her evden en az bir Kürt kökenli vatandaşımızın ölmesi ve ya acı çekmesini sağlamak. Bu sayede vatandaşı devlete karşı kan davalı hale getirmeye çalışıyor. Bizi provoke edip öldürtmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama biz bu oyunlara gelmeyecek kadar insanımızı çok seviyoruz. Biz halkın örfüne ananesine saygılı davranıyoruz.
 
"Derin çeteler insanları ötekileştirmiş"
 
Halen yargı süreci devam eden ve devlet içerisinde çöreklenmiş şebekelerin devleti kullanarak yaptığı yanlış uygulamalar, bölge insanını kendi devletinden uzaklaştırmış. Bunun böyle olması için uğraş sarf etmişler ve başarmışlar. İnsanlar ötekileştirilmiş ve kafalarda ciddi ön yargılar oluşmuş. Oysa ki, buralarda yaşayanlar Anadolu insanı ve özbeöz bizim insanımız; Kürdü, Zazası ve Alevisi hepsi bizim insanımız.
 
"Destursuz eve girmiyoruz"
 
Destursuz eve girmiyoruz, girdiysek ayakkabımızı çıkartıyoruz. Operasyonel gerekçelerle evin kapısını kırmışsak daha sonra tamir ettiriyoruz, yanlış eve girmişsek özür diliyoruz. Bütün bu yapılanlar, örgütün tabanının ayaklarının altından kaymasına vesile olan hareketler. Vatandaş örgütten de, devletten de korkar hale gelmiş. Devletten yalnızca kötü adamların korkmasını istiyoruz. Herkesi kucaklayacağız, hiç kimse kendini öteki gibi hissetmeyecek. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com