"Terör sorununa TBMM el koymalı!"

"Terör sorununa TBMM el koymalı!"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hakkari'deki terör saldırıyla ilgili açıklama!

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde dün gece yaşanan ve 24 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklama yaptı.
 
Kılıçdaroğlu saldırıya ilişkin şunları söyledi:
 
"Az önce sayın Başbakan televizyonlara çıkıp bir konuşma yaptı. 9 yıldır bu ülkede başbakanlık yapan bir kişi sorumluluğu artık başkalarında aramamalı. Sorumluluk kendi omzundadır, muhalefet lideri gibi konuşmamalıdır. Terörden şikayetçi ama durup dururken muhalefetten de şikayetçi olmaya başladı. Neymiş, muhalefet terör konusunda hiçbir çözüm üretmiyormuş. Ben defalarca görüşlerimi söyledim çözüm üretecek makamın siyaset kurumu olacağını defalarca söyledim. Siyaset kurumu çözüm üretirken toplumsal çözüm üretmelidir. Sayın Başbakan neden muhalefetin çözüm önerilerine kulak tıkıyor. Onların gittikleri yolun yol olmadığını artık anlamaları gerekiyor.

Bizim çözümlerimiz için iktidar partisi 'Sizin çözümlerinizi beğenmiyoruz' diyebilir. Ama biz sizin getireceğiniz her çözüme CHP olarak destek vereceğiz dedik. Çünkü biz bu sözleri şehit analarına şehit babalarına da verdik. Hükümetin getireceği terörü bitirecek her öneriye destekçiyiz dedik. Sorunun çözüm adresi hükümet değildir. TBMM'nin bu soruna derhal el koyması gerekiyor. Terör konusunda bir araya gelmeliyiz, çözümler üretmeliyiz.

Bu ülkeyi hepimiz seviyoruz, hepimiz bir araya gelmeliyiz. Herkes bir şekilde harekete geçmeli, ortak bir komisyon oluşturulup bu sorun derhal çözülmeli. Bunları şu yüzden söylüyorum. 9 yıldır iktidardalar, önlerine hiçbir engel konulmadı ama yinede çözülemedi. Soruyorum istifayı hiç mi düşünmüyor bunlar, hiç akıllarına istifa gelmiyor mu?

Sayın Başbakan çözümsüz bir noktada. Bu yüzden TBMM'yi sorunu çözmeye davet ediyoruz. Sorumlu iktidardardır, sorumlu iktidarın başındaki Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ucuz tartışmaların içine girmeyen daha sağduyulu, daha çözüm üretici bir iktidar istiyoruz.

Bütün yurttaşlarıma sağduyulu olmaları çağrısında bulunuyorum. Birlik, bütünlük içinde kenetlenmemiz gerekiyor. Bu ülke en karanlık günlerinde bile bir bütün olmuştur, üstesinden gelmiştir...."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com