Terör sorununa toplumsal uzlaşma formülü

Terör sorununa toplumsal uzlaşma formülü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terörün çözümü için sıkça dile getirdiği, “Toplumsal uzlaşma” önerisi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in masasına geliyor.
CHP terör sorununun çözümüne ilişkin yol haritasını içeren dilekçeyi, önümüzdeki hafta TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sunacak. Terörü bitirmenin yolunun, toplumsal uzlaşmadan geçtiğini savunan Kılıçdaroğlu, bu öneriyi formüle eden yol haritasını hayata geçirmek için düğmeye bastı.

Kılıçdaroğlu’nun toplumsal uzlaşma formülü, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda olduğu gibi, terör sorunu için de TBMM’de her siyasi partiden seçilmiş akil adamlardan oluşacak bir uzlaşma komisyonunun kurulması ve buna paralel olarak parlamento dışında da ikinci bir komisyon oluşturulmasını içeriyor. CHP, işte bu formülün yer aldığı dilekçeyi, önümüzdeki hafta Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e sunacak. 
 
Loğoğlu yaptığı açıklamada terörün çözümü için parlamento ve parlamento dışında komisyon kurulması yönündeki önerilerinin, Çiçek’e sunacakları dilekçede daha sistematik ve gerekçeli hale getirdiklerini ifade etti.

Loğoğlu, “Anayasa konusunda nasıl bir uzlaşma komisyonu varsa, terör konusunda da paralel bir çalışma ve komisyon kurulabilir, diye düşünüyoruz. Dilekçede de bu yöntemi içeren bir mekanizma, bir süreç öneriyoruz” dedi.

Loğoğlu, randevuyu kendilerinin ertelediklerini söylerken, dilekçeyi önümüzdeki hafta, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile birlikte Çiçek’e sunacaklarını belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com