Terör toplantısı sona erdi

Terör toplantısı sona erdi
Başbakan Vekili Bülent Arınç başkanlığında son gelişmelerin ele alınacağı değerlendirme toplantısı sona erdi.

Başbakan Vekili Bülent Arınç başkanlığında son gelişmelerin ele alındığı değerlendirme toplantısı sona erdi. 

 Başbakanlık Merkez Bina'da, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın katılımıyla yapılan toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Toplantı sonunda yapılan açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Dağlıca ve Yeşiltaş hudut birliklerine ve bunların emniyet unsurlarına dün gece bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından havan ve uzun namlulu silahlarla yapılan taciz eylemiyle ceza ve tutukevlerinde meydana gelen olayların değerlendirildiği ifade edildi.
 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
''Hakkari ili Yüksekova ilçesi Yeşiltaş hudut birliklerine ve bunların emniyet unsurlarına 19 Haziran 2012 günü bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından eş zamanlı olarak değişik istikametlerden silahlı saldırı, havan ve uzun namlulu silahlarla taciz eylemi gerçekleştirilmiştir.
 
Bu esnada bir grup terörist Yeşiltaş Şehit Kamil Üs Bölgesi'ndeki yakın emniyet unsurlarına sızma girişiminde bulunmuştur. Söz konusu silahlı saldırı ve taciz ateşlerine birlikler tarafından derhal karşılık verilmiş ve teröristlerin muhtemel bulunduğu bölgeler top ve havanlarla ateş altına alınmıştır. Hakkari Çukurca bölgesinde bulunan İHA derhal olay bölgesine sevk edilmiş ve hemen görüntü aktarılmaya başlanmıştır. Taciz ve sızma girişi sonucu Yeşiltaş Üs Bölgesi'nde 8 askerimiz şehit olmuştur. Saldırıya anında karşılık verilmiş, şu ana kadar 18 terörist etkisiz hale getirilmiştir. İnsansız hava aracı, hava kuvvetleri, helikopterler ve kara birliklerimizle operasyonlar devam etmektedir.''
 
Bölgede incelemeler sürüyor
 
Açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun bölgeye intikal ettiği ve incelemelerinin devam ettiği belirtildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com