'Terör ve gençlik' konferansı

'Terör ve gençlik' konferansı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, yüksek öğrenim gören üniversite öğrencilerine Terörizm ve Gençlik konulu konferans verildi.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, yüksek öğrenim gören üniversite öğrencilerine Terörizm ve Gençlik konulu konferans verildi.
Pazarlar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Terörizm ve Gençlik konulu konferans Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi uzmanlarından oluşan ekip tarafından verildi. Konferansa konuşmacı olarak Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Hacı Çağlar, polis memurları Haluk Gökçe ve Şenol Sert'ten oluşan ekip katıldı.
İlçe Emniyet Amiri Hasan Uzunay, öğretim görevlileri ve Pazarlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katıldığı konferansta, ülke aleyhine yıkıcı ve bölücü faaliyet yürüten terör örgütleri ile bunlara destek sağlayan iç ve dış mihraklara karşı gençlerin eğitilerek, terör örgütlerinin yeni eleman ve sempatizan kazanma çabalarının engellenmesi ve vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması konuları ele alındı.
Konferansta, öğrencilerin terör gerçekleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaları ve vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması için düzenlenen konferanslara özellikle yetişkin her öğrencinin katılması gerektiği bildirildi.
Terör örgütlerinin, ilk önce kazanmayı planladıkları kişilerin aile yapısı, zaafları, irtibatta olduğu arkadaşları,ekonomik düzeyi gibi konularda araştırma yaptıklarını, daha sonra sinema, tiyatro ve konser daveti ile öğrencilere yaklaşarak, ardından ekonomik sıkıntıda olan öğrencilere burs ve kalacak yer temini ile kendilerine çektiklerini belirten Terörle Mücadele Uzmanı Hacı Çağlar, bir süre psikolojik etki altında kalan bu öğrencilerin bir anda kendilerini eli kanlı terör örgütlerinin kucağında bulduklarını, daha sonra girdikleri felaketi fark etseler bile ziyan olup gittiklerini dile getirdi.
Öğrencilerin terörden korunabilmesi için emniyet güçlerinin verdiği mücadele ile yetinilmemesi gerektiği, bu amansız felakete karşı birlik beraberlik içersinde eğitim camiası, aileler ve toplum olarak mücadele verilmesi gerektiğine işaret eden uzmanlar, terörden korunma yöntemlerini anlatan slayt ve spot filmlerle öğrencileri çok yönlü olarak bilgilendirdiler.
Konferans öğrencilerin sorularına yanıt verilmesi ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com