Teröre Lanet Yürüyüşü

Teröre Lanet Yürüyüşü
Hakkari'de teröristler tarafından gerçekleştirilen hain saldırı DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulundan bir grup öğrenci ile çalışanlar, siyasi partiler ve bazı sivil toplum örgütlerinin organize ettiği yürüyüşle protesto edildi.

Hakkari'de teröristler tarafından gerçekleştirilen hain saldırı DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulundan bir grup öğrenci ile çalışanlar, siyasi partiler ve bazı sivil toplum örgütlerinin organize ettiği yürüyüşle protesto edildi.
Belediye Meydanında toplanan kalabalık, önce İstiklal Marşı okudu. Daha sonra şehitler dua edilip ruhlarına fatiha okundu. Ardından terör örgütü aleyhine, ' Şehitler ölmez vatan bölünmez, Vatan sana canım feda ' şeklinde sloganlar atıldı. Yaklaşık bin kişilik grup şehir meydanından başlayarak DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulu önünden ve Türegün Mahallesi ile Yeniyol caddesinde yürüyüş yaptı.
Teröre lanet yürüyüşüne Şaphaneli şehit aileleri de katıldı. Ayrıca ilçede bulunan konutların balkon ve pencereleri Türk Bayrakları ile donatıldı.

PAZARLAR'DA TERÖRE PROTESTO
Hakkari'deki hain terör saldırısında 29 askerin şehit edilmesi, Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde protesto edildi. Gençlerden oluşan grup, eli kanlı terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı.
İnternette bir sosyal paylaşım sitesinde yapılan çağrılar üzerine Cumhuriyet Meydanında önünde toplanan aralarında bayanlarında yer aldığı çoğunluğu üniversiteli gençlerden oluşan yaklaşık bin kişilik gurup tekbir getirerek ellerinde Türk Bayraklarıyla birlikte “Pazarlar şehidine sahip çık”, “Her Türk asker doğar”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan can demek, vatan kan demektir” sloganları attılar.
Pazarlar halkının da katıldığı yürüyüşe vatandaşlar evlerinin cam ve balkonlarına Türk Bayrağı asarak alkışlarıyla destek verdiği terörü protesto yürüyüşüne katılan gençler daha sonra İstiklal Marşımızı okuduktan sonra Hakkâri de şehit olar 29 askerin yoklamasını yaptı. Yoklama sonrası şehitler için dualar edildi. Basın bildirisinin ardından gençler sessizce dağıldı.

- TAVŞANLI'DA TERÖRÜ PTORETSO MİTİNGİ

Hakkari'de 24 askerin şehit edildiği hain saldırı, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde de protesto edildi.
Tavşanlı'da Ülkü Ocakları öncülüğündeki bildiri programı, vatandaşların Cumhuriyet Meydanı'nda toplanmasıyla başladı. Ellerindeki bayraklarla slogan atan vatandaşlara, araç ve işyeri sahipleri de destek verdi. Topluluk, burada şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra, hep birlikte İstiklal Marşını okudu. Ardından din görevlisi Mehmet Çağırtkan şehitler için Kuran okudu ve amin sesleri eşliğinde dua yaptı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinlik yürüyüş ile sona erdi.
Tavşanlı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Köksal yaptığı basın açıklamasında, saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını belirterek, şehit ailelerine başsağlığı diledi. Köksal, “Mücadelenin siyasi olarak yapılması taraftarıyım. Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi olduğunu, haklarını savunduğunu iddia eden ve terör örgütünü destekleyen kişilerin milletvekilliklerinin düşürülüp en ağır cezanın verilmesi kanaatindeyim” diye konuştu.
Maden İş Sendikası Batı Anadolu Şube Başkanı Yusuf Yaman, “Dünyaya hükmetmiş imparatorluğun torunlarıyız. Toprak bizim için namustur. Bunu öğrenemediler mi? Yılan yumurtasından güvercin çıkmaz. Bu katillerin, yaptıklarını tasvip edip onların temsilciliğini yapanların sonları çok kötü olacaktır. Sözün ve sabrın bittiği anda diyorum ki; Ne Mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Biz burada şahadet mertebesine erişen vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin, Allah ile buluşmasını yaşadığı sevinci paylaşmaya geldik” dedi. “Türkiye'nin sınırları sadece misak-i milli sınırları değildir. Türkiye'nin sınırları Osmanlı'nın en son terk ettiği güneyde Yemen, Batıda Bosna, Kuzeyde Moğolistan, Doğuda Çin'dir. Kendisini Türk ve Müslüman hisseden, Türk Bayrağını gördüğü zaman saygı duyan, secdeye kapanan nerede toprak varsa bizim toprağımızdır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com