Teröre Lanet Yürüyüşü

Teröre Lanet Yürüyüşü
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen hain saldırıda hayatını kaybeden 24 asker için Kütahya'da üniversite ve lise öğrencileri protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Öğlen saatlerinde başlayan protesto yürüyüşü bir anda gerçekleşti. Birbirinden bağımsız olarak Zafer Meydanında toplanan lise ve üniversite öğrencileri, büyük bayraklarla terörü lanetledi. Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı ve protesto yürüyüşünde öğrenciler, Zafer meydanından Ziraat Bankası önüne kadar sloganlar atarak yürüdü.
Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan öğrenciler, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

-KÜTAHYA, SİMAV VE HİSARCIK'TA SALDIRIYA TEPKİ -
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Hakkari'de, 24 askerin şehit olması, 18 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını kınadı.
İça, yazılı açıklamasında, teröristler tarafından şehit edilen güvenlik güçleri için Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk halkına baş sağlığı diledi.
Kütahya kent merkezinde bazı ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asılarak, saldırı protesto edildi.

-SİMAV'DA SİYASİ PARTİLERDEN SALDIRIYA TEPKİ-
AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, birlik ve beraberliğe, ülkedeki huzur ve kardeşlik ortamına yönelen hain saldırıyı nefretle kınadığını söyledi.
Ülkesini ve milletini korumakla görevli askerlere yapılan hain saldırının ülkesini, milletini seven herkesi derinden üzdüğünü belirten Yağcı, ''Maalesef ateş düştüğü yeri yakıyor, yürekler dağlanıyor, ciğerlerimiz yanıyor. Alçakça yapılan saldırıda şehit olan askerlerimize rahmet, milletimize, şehitlerimizin aile ve yakınlarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine baş sağlığı, sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum'' dedi.
CHP Simav İlçe Başkanı Kasım Öner de, Türkiye'de terör sorununun gün geçtikçe daha tehlikeli hale geldiğini ifade ederek, ''PKK terör örgütü ve terörü destekleyen herkesi lanetliyor, ölen canlarımız, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz'' diye konuştu.
MHP Simav İlçe Başkanı Nedim Demir ise ülkenin sözün bittiği noktada olduğunu belirterek, devletten bir an evvel terör belasına çözüm yolu bulmasını istedi.
Milletin hassas duygularını test etmeye kimsenin hakkı olmadığını dile getiren Demir, ''Bizler zamanında bu dava için mücadele veren bir partinin mensuplarıyız. Biz yıllardır ezan, vatan, bayrak için her türlü mücadeleyi vermiş bir camianın mensuplarıyız. Siyasi iradenin bu işi çözmesini istiyoruz'' dedi.
DP Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük, Türk halkının birliğine kast edenler ile terörden nemalananların umduğunu bulamayacağını anlatarak, masum vatandaşların canına kasteden, insanlıktan nasibini almamış kişilerin yaptığı saldırılar karşısında Türkiye'nin tek yürek olarak en güzel cevabı vereceğini ifade etti.

-SİMAV VE HİSARCIK'TA EV VE İŞ YERLERİNE BAYRAKLAR ASILDI-

Simav ve Hisarcık'ta, terör saldırısına tepki amacıyla bazı ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asıldı.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediye hoparlörleri aracılığıyla saldırıyı kınadıktan sonra vatandaşları ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asmaya çağırdı.
Terör örgütünün son saldırısının tüm Türkiye'yi derin üzüntüye boğduğunu ifade eden Karahan, ''Kasten yapılan bu hain saldırıyı nefretle kınıyoruz'' dedi. Karahan, ilk bayrağı belediyenin kapısına kendisi astı.
Hisarcık'ta da terör saldırısına tepki için bazı ev ve iş yerleri Türk bayraklarıyla donatıldı. Esnaf ve vatandaşlar, bayrak asarak görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını anlatarak, terör örgütüne tepkilerini dile getirdi.

-KÜTAHYA'DA FAALİYET GÖSTEREN 15 SİVİL TOPLUM KURULUŞU İLE MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ALİM IŞIK, SALDIRILARI KINADI-

Kütahya'da faaliyet gösteren 15 sivil toplum kuruluşu ile MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Bitlis ve Hakkari'deki hain terör saldırılarını kınadı.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında (KÜTSO), KÜTSO, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Eczacılar Odası, Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği, Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği, Türk-İş İl Temsilciliği, Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri, Türkiye Çimento Seramik ve Cam Sanayi İşçileri, Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri, Haber-İş, Maden İşçileri, Şeker-İş sendikaları ile Gazeteciler Cemiyeti adına ortak basın açıklaması yapıldı.
Açıklamada, şöyle denildi:
''Güvenlik güçlerimizin şehit edildiği hain saldırılar, tüm halkımız gibi bizleri de derinden üzmüş ve yaralamıştır. Bu menfur saldırıları şiddetle kınıyor, milletimize ve tüm şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Son günlerde sıklıkla duymaya başladığımız terör olaylarını yaratanlar, bu ülkenin vatandaşları olarak seçme ve seçilme hakkına sahip insanlar olmalarına, kendilerinin ve ailelerinin bu ülke kanunlarından yararlanmalarına, devletin tüm imkanlarından yararlanıyor olmalarına ve güvenliklerinin sağlanıyor olmasına rağmen teröre başvurmalarının kabul edilebilir bir gerekçesi asla olamaz. Bu düşüncelere cesaret veren siyasi oluşumların da durumu değerlendirmelerini, terör yolu ile hiçbir ülkede, hiçbir amacın gerçekleşmediğini bilmeleri ve yandaşlarını da bu gerçeğe inandırmaları gerekmektedir. Aklıselim sahibi hiçbir insanın kabul edemeyeceği terörizmden vazgeçilmesi, ülkemizde yaşayan tüm insanların beklediği haklı bir sonuçtur.''

-MHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ IŞIK'IN AÇIKLAMASI-

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, yazılı açıklamasında, Bitlis'in Güroymak ilçesinde 5 polis ve 4 vatandaşın, Hakkari'de ise 24 askerin terör saldırılarında şehit olduğunu hatırlattı.
Şehitlere Allah'tan rahmet, aileleri ve aziz Türk milletine baş sağlığı, yaralı askerlere de acil şifalar dileyen Işık, şunları kaydetti:
''Milletimizin değerli evlatlarına saldırarak terörün cani yüzünü gözler önüne seren terör örgütünü şiddet ve nefretle kınıyor, terörün azmasına neden olan müzakereci ve açılımcı hükümet yetkililerini de duyarlı olmaya ve terör örgütüyle mücadeleye davet ediyorum. Bilinmelidir ki, aziz milletimizin her ferdi PKK terör örgütünü cesaretlendiren hiçbir uygulamayı tasvip etmemektedir. Partimiz ve partililerimiz, her zaman olduğu gibi bugün de hükümetin terörle mücadele için her türlü kararı desteklemekte ve bir an önce alınan sınır dışı harekat tezkeresinin gereğini yaparak Kandil'e kara harekatının yapılmasını beklemektedir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com